Coinbase vilina institucionālos investorus kriptovalūtu tirgū

Treideri.lv | 3. jūlijs 2018 17:45
Coinbase vilina institucionālos investorus kriptovalūtu tirgū

Pagājušajā nedēļā viena no pasaulē lielākajām kriptovalūtu biržām Coinbase Inc. Palaidusi jaunu pakalpojumu, piedāvājot saviem klientiem depozitāros pakalpojumus, kas vērsti uz digitālo monētu drošu uzglabāšanu, līdzīgi kā tas notiek ar tradicionālajiem vērtspapīriem. Taču tagad birža ziņo, ka šis pakalpojums jau izraisījis interesi 10 hedžfondiem un kompānijām, kas nodarbojas ar līdzekļu pārvaldību.

Līdz gada beigām Coinbase grasās paplašināt šo sarakstu līdz 100 lielajiem institucionālajiem klientiem, savukārt biržas pārvaldībā esošo līdzekļu apjomu palielināt līdz 5miljardiem dolāru, ziņo šīs jaunās nodaļas vadītājs kompānijā Sems MakIngvals. Šobrīd mazumtirdzniecības investoriem piederošo kriptoaktīvu apjoms Coinbase pārraudzībā pārsniedz $20 miljardus.

Tādā veidā Coinbase, kas bāzējas Sanfrancisko, pievienojusies tām kompānijām, kas piedāvā vai gatavojas piedāvāt institucionālajiem klientiem aktīvu uzglabāšanas pakalpojumus, kas ir visai aktuāli nozarei, kuru bieži vajā hakeru uzbrukumi un kiber-zādzības. Šāds serviss ļaus vairumam hedžfondu un pensiju fondu investēt līdzekļus ciparu valūtās, jo daudzi no tiem līdzekļus drīkst uzglabāt tikai regulējamos depozitārijos, kas atbilst ASV uzraugošo iestāžu prasībām. Šādu pakalpojumu pieejamībai vajadzētu veicināt jauna kapitāla pieplūšanu kriptovalūtu tirgos – protams, ja vien šim segmentam izdosies sadzīvot ar šī brīža kriptovalūtu cenu kritumu.

Pēc MakIngvala teiktā, Coinbase veic pārrunas ar Vērtspapīru un tirgu komisiju (SEC) un Finanšu institūtu darbību regulējošo aģentūru (Finra), lai nodrošinātu savas darbības atbilstību regulatoru prasībām.

“Mēs esam panākuši sapratni ar SEC un Finra un ieguvuši zaļo gaismu līgumu izpildei un pirmo depozītu pieņemšanai”, – norāda MakIngvals. Kompānijai oficiāla atļauja nebija nepieciešama, jo tās partneris jaunā pakalpojuma sniegšanā ir brokeris-dīleris Electronic Transaction Clearing Inc, kura darbību licencējusi SEC.

Šobrīd depozitārie pakalpojumi pieejami Bitcoin, Ethereum, Litecoin un Bitcoin Cach, savukārt nākotnē kompānija plāno paplašināt atbalstu arī citām kriptovalūtām. Šobrīd pakalpojums pieejams ASV un Eiropā, bet līdz gada beigām tas nonāk arī Āzijā.

Jaunais depozitārija pakalpojums ir daļa no Coinbase stratēģijas ienākumu diversifikācijā un produktu klāsta paplašināšanā institucionālajiem klientiem, skaidro MakIngvals. Serviss pieejams klientiem, kas gatavi investēt vismaz 10 miljonus ASV dolāru.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv