Citigroup: Ķīna virzās pretī recesijai

Treideri.lv | 28. augusts 2015 15:18
Citigroup: Ķīna virzās pretī recesijai

Kā uzskata galvenais Citigroup ekonomists Villems Bjūters, Ķīnas ekonomika virzās pretī recesijai un valsts vadība diez vai spēs operatīvi reaģēt uz radušos situāciju un paredzēt kādu pretdarbību, kas ļautu izvairīties no smaga ekonomiskā krituma.

Eksperts prognozē, ka Ķīnas IKP var sarukt par 4%, savukārt oficiālos statistikas datus nodēvēja par nepatiesiem. Vienīgais veids kā Ķīnā apturēt recesiju ir ieviest uz patērētājiem orientētu valdības finansētu un ĶTB realizētu budžeta stimulēšanas programmu, pārliecināts Bjūters.

Taču neskatoties uz to, ka ekonomikai šāda programma ir nepieciešama, Ķīnas valdība tai nav gatava. Ekonomika slīgst recesijā”,

– apgalvo eksperts. Ķīnas IKP 2015. gada 2. ceturksnī pēc oficiālajiem datiem pieaudzis par 7%, tādējādi paliekot pirmā ceturkšņa līmenī un būtiski pārsniedzot analītiķu prognozes. Pēc Bjutera domām, reālā Ķīnas izaugsme šobrīd ir tuvu 4.5% vai pat zemāk.

ĶTR valsts padomes premjers Lī Kecjans vairākkārtīgi norādījis, ka valdība nevēlas atkārtot stimulējošos pasākumus, kādi tika ieviesti pēc 2008. gada finanšu krīzes, par cik nevēlas palielināt parāda slogu reģionālajām valsts iestādēm un kompānijām.

Ķīnas valdība ieviesīs atbildes pasākumus, lai izvairītos no recesijas, taču būs jau par vēlu. Tas izraisīs pasaules ekonomikas izaugsmes tempu kritumu līdz līmenim zem 2%, kas, pēc maniem aprēķiniem, atbilst globālai recesijai”,

– piebilst Bjūters.

Taču, pēc Bloomberg aptaujāto ekonomistu prognozēm, 2015. gadā Ķīnas ekonomika jutīsies pietiekoši pārliecinoši un pieaugs par 6.9%, neskatoties uz to, ka tas būs zemākais temps ceturtdaļgadsimta laikā. Pasaules IKP, kā prognozēts, šogad pieaugs par 3%. Bums Ķīnas fondu tirgū, kura kapitalizācija gada laikā dubultojusies, kā arī tam sekojušais kritums, kas samazināja tirgus apjomu par 5 triljoniem dolāru divos mēnešos, liek apšaubīt Ķīnas valdības kompetenci makroekonomikā – uzskata Bjūters.

 

Treideri.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv