Citigroup brīdina: naftas tirgum draud 5 gadus nepiedzīvotais

Treideri.lv | 2. oktobris 2018 11:35
Citigroup brīdina: naftas tirgum draud 5 gadus nepiedzīvotais

Citigroup preču tirgus analītiķi brīdina naftas tirgus investorus, ka Brent un WTI jēlnaftas marku cenu atšķirība draud pieaugt līdz 2013. gada rādījumam.

Bankā prognozē Brent un WTI cenu spreda paplašināšanos līdz 15 dolāriem par barelu. Tas notiks tāpēc, ka rezerves ASV lielākajā naftas krātuvē Kušingā (Oklahomā) strauji pieaugs.

Brent-WTI

Amerikāņu naftai kļūst arvien sarežģītāk nokļūt līdz eksporta termināliem un naftas pārstrādes rūpnīcām, kas atrodas valsts pierobežā. Naftas ieguvēji dempingo. Rezultātā tikai no jūlija līdz augustam Brent/WTI spreds ir dubultojies. Pēdējās 7 nedēļās rezervju apjoms Kušingā pieaudzis piecas reizes.

Šobrīd rezerves Kušingā sasniedz aptuveni 20 miljonus barelu. Citigroup prognozē, ka līdz aprīlim rezerves pieaugs līdz 70 miljoniem barelu. Bankā prognozē ieguves apjomu pieaugumu Permas baseinā. Visi ieguves apjomi no Kolorado līdz Oklahomai un pat no Ziemeļdakotas līdz Kanādai, ceļā uz naftas pārstrādes rūpnīcām iet caur Kušingu.

naftas-krajumi-kusinga

Savu artavu spreda pieaugumā var sniegt arī Ķīna. Ja šī valsts sāks boikotēt amerikāņu naftas ieguvi, tas paaugstinās cenas aiz Savienoto Valstu robežām. Šajā gadījumā spreds pieaugs pateicoties straujākam Brent markas jēlnaftas cenu kāpumam.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv