Ciprs pieprasa SVF un Vācijai pārtraukt spēlēties ar uguni

Treideri.lv | 13. februāris 2017 13:37
Ciprs pieprasa SVF un Vācijai pārtraukt spēlēties ar uguni

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ieteicis Starptautiskajam Valūtas Fondam un Vācijai pārtraukt spēlēties ar uguni uz grieķu tautas rēķina, tāpat paužot pārliecību par vienošanās panākšanu glābšanas plāna izstrādē.

Pagājušajā nedēļā tirgus pārņēma šaubu vilnis, ka puses spēs vienoties līdz 7. jūlijam, kad Grieķijai jādzēš parāds 7. miljardu eiro apmērā. Pārrunu dalībnieki no Eiropas puses cenšas apstiprināt jaunu vienošanos, lai Atēnas saņemtu vēl vienu palīdzības daļu no 86 miljardu eiro palīdzības paketes, lai spētu dzēst minētās saistības.

Šonedēļ Grieķijas kreditoru pārstāvji atgriezīsies Atēnās, lai pārbaudītu reformu prasību izpildi, kas saskaņotas esošās glābšanas programmas ietvaros.

Mēs neļausim mūsu Eiropas kolēģiem spēlēties ar uguni, apdraudot Eiropas nākotni. Reformu gaitas otrais vērtējums noslēgsies un tas būs pozitīvs”,

– paziņojis Ciprs.

Pagājušajā svētdienā Eirokomisijas vadītājs Žans-Klods Junkers norāda, ka Grieķijas glābšana var tikt padraudēta,, jo SVF vēl nav izlēmis, vai piedalīsies palīdzības sniegšanā problemātiskajai valstij. “Situācija ir ļoti nestabila, jo mēs neredzam, kā SVF šo problēmu var atrisināt”, – svētdienas intervijā radiostacijai Deutschlandfunk uzsver Junkers. Ciprs norādījis, ka viņa valsts neļaus Eiropai izmantot Grieķijas stāvokli savās interesēs pirms vēlēšanām Francijā, Vācijā un Nīderlandē, piebilstot, ka Eiropas partneriem jāsaprot, ka, runājot par divu ātrumu Eiropu, sadalīšanos un šķelšanos, viņi spēlējas ar uguni.

Tāpat viņš vērsies pie Vācijas kancleres Angelas Merkeles ar prasību pārtraukt pastāvīgo agresiju attiecībā pret Grieķiju. Piektdien valsts kreditori centās pārvarēt nesaskaņas jautājumā par glābšanas programmu, lai neapdraudētu parāda dzēšanu jūlijā. Pēc pārrunām Eirogrupas vadītājs Jerūns Deiselblūms paziņoja: “Šodien mēs esam panākuši jūtamu progresu un jau tik pat kā ir noformulēta vispārējā pozīcija pirms atgriešanās Atēnās”.

Ciprs apsūdz SVF gļēvulībā un jaunu absurdu prasību izdomāšanā, norādot, ka SVF pietrūkst drosmes, lai izteiktu savu personīgo viedokli, un daži fonda pārstāvji labprātāk spēlē savas personīgās spēles. Piektdien Grieķijas 2-gadīgo obligāciju ienesīgums no astoņu mēnešu maksimuma 10% nokritās līdz 8.4%.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv