Cik patiesībā Apple gada laikā samaksājis nodokļos

Treideri.lv | 1. septembris 2016 08:12
Cik patiesībā Apple gada laikā samaksājis nodokļos

Pēc trīs gadu ilgas izmeklēšanas Eiropas Komisija nonākusi pie kopsaucēja Apple Īrijā maksāto pazemināto nodokļu jautājumā un lēmums nav iPhone ražotājam iepriecinošs: kompānija nu ir parādā 13 miljardus eiro, plus procentus, nesamaksātajos nodokļos. Tas ir lielākais naudas sods, ko ES jelkad ir piespriedusi kādai kompānijai, un tā ir liela summa pat tādam milzim, kā Apple.

Grafikā redzamas Apple nodokļos samaksātās summas pēdējos gados. No 2003. līdz 2014. gadam, laikā, par kuru tika veikta izmeklēšana un aprēķināta soda nauda, Apple apgalvo, ka ārpus ASV ienākuma nodoklī samaksājis 4.89 miljardus dolāru. Tas ir 12 gadu laikā. ES soda nauda ir gandrīz trīskārt lielāka.

Apple un Īrija, abas sola pārsūdzēt šo lēmumu, tādējādi process varētu tikt paildzināts vēl par trim-četriem gadiem. Paši Apple apgalvo, ka šis lēmums drīzāk iespaidu atstās ilgtermiņā, nevis īstermiņā, un, ja nāksies šo sodu samaksāt, kompānijai nesagādāšot lielas problēmas segt šo rēķinu.

ES apsūdzība pamatā ir par Apple un Īrijas “īpašajām attiecībām”, nevis par ienākumu nodokļa likmēm kā tādām. Un tomēr, šādam lēmumam precedenta nav.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv