Cik daudz no pēdējā laikā iespētā ir paša Bitcoin nopelns?

Treideri.lv | 6. augusts 2020 07:17
Cik daudz no pēdējā laikā iespētā ir paša Bitcoin nopelns?

Pēdējā laikā Bitcoin (grafikā tumši zilā līkne) ir veicis ne vienu vien “varoņdarbu”. Atkopies no COVID-19 izraisītā cenu krituma, pārvarējis $10’000 atzīmi, kā arī beidzot izrāvies no lejupvērstā kanāla, kurš aizsākās ar kritumu no vēsturiskā maksimuma 2017. gada decembrī.

Lepoties būtu ar ko, bet diemžēl tajā visā ir pāris darvas karotes.  Pirmkārt, ja skatāmies pēdējo 12 mēnešu periodu, tad Bitcoin (BTC/USD) cena praktiski nav mainījusies. Tā ir pat nedaudz samazinājusies, aptuveni par -1,4%. Savukārt šajā pat laika periodā NASDAQ 100 akciju indekss (grafikā NDX, oranžā līkne) ir veicis kāpumu par aptuveni 49%, savukārt zelta cena (grafikā XAU/USD , sarkanā līkne) pieaugusi par aptuveni 39%. Pie tam, Bitcoin sekotāji var lielā mērā pateikties COVID-19 izraisītajai krīzei, jo tieši tā aizsāka ASV valdības un Federālās Rezerves Sistēmas (FRS) ļoti agresīvo monetāro politiku krīzes seku “mīkstināšanai”. Tā visa rezultātā ASV parādu vērtspapīru ienesīgums (grafikā – US10Y, dzeltenā līkne) strauji kritās, kas savukārt ir izraisījis ASV dolāra vērtības krišanos (grafikā – ASV dolāra indekss DXY, gaiši zilā līkne). Savukārt “naudas drukāšana” lielos apjomos ir raisījusi bažas par iespējamo inflāciju ASV un jau šobrīd var novērot aktīvu cenu kāpumu (akciju tirgi, zelts).

Šajā visā sakarā Bitcoin cenai nebija citu iespēju kā vien pieaugt. Patiesībā, ja šajā brīdī Bitcoin cena nepieaugtu, tad varētu runāt par to, ka Bitcoin ir “izgāzies” kā potenciālais zelta aizstājējs un nepilda vērtības uzkrājēja funkciju. Ņemot vērā agresīvo FRS politiku un “dolāra drukāšanu”, zelta un akciju tirgus cenu kāpumu, ASV dolāra vērtības samazināšanos, Bitcoin VAJADZĒJA pieaugt cenā. Par laimi Bitcoin atbalstītājiem tā cena pēdējā laikā jau demonstrē daudz pozitīvākas iezīmes.

Bitcoin perspektīvas tuvākajā nākotnē. Ņemot vērā, ka ASV COVID-19 pandēmijas krīze turpinās, līdzīgi kā konflikts ar Ķīnu un problēmas ar bezdarbu, tad visticamāk pašreizējās tendences saglabāsies gan attiecībā uz akciju tirgiem, gan zeltu, gan ASV dolāru, gan arī uz Bitcoin. Pie tam, tā kā Bitcoin cena ir diezgan svārstīga, tad ļoti iespējams, ka pārvarot dažus psiholoģiskos un tehniskos līmeņus ($10’000, $12’000, $14’000), tā cenas kāpums var strauji panākt un arī pārspēt tradicionālāko aktīvu (zelts, akcijas) kāpumu.

Rolands Auza, Treideri.lv

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv