CIBC: tālāk būs tikai vēl ļaunāk

Treideri.lv | 16. augusts 2019 17:19
CIBC: tālāk būs tikai vēl ļaunāk

CIBC nākotnē lūkojas ar bažām – Kanādas bankā netic drīzām tirdzniecības karu beigām.

Analītiķi uzskata, ka Ķīnas valdība pieņēmusi lēmumu novilcināt pārrunas līdz pat ASV prezidenta vēlēšanām 2020. gadā. Savukārt Donalda Trampa pozīcijas mīkstināšana ir solis, kurš, ja ne mudinās Ķīnu uz pārrunām, tad ļaus novelt uz viņu atbildību par progresa trūkumu tajās.

Kaut gan, radušās situācijā runāt par to, ka Baltais Nams pasniedzis Ķīnai olīvkoka zaru, nav pamata, par cik ASV administrācijas rīcību pilnībā var raksturot ar formulu “izdari sliktāk, bet pēc tam izlabo kā bija”.

No pārvēlēšanas uz otro termiņu skatupunkta Tramps ir ieinteresēts panākt vienošanos, ņemot vērā, ka tirdzniecības karu negatīvā ietekme uz ASV ekonomiku kļūst arvien acīmredzamāka. Taču, ja Ķīna vilcinās laiku, viņam būs jāsaglabā savs tēls un neatliks nekas cits, kā spēlēt uz amerikāņu patriotisma jūtām, kas paredz turpmāka konflikta saasināšanās riskus.

CIBC norāda, ka Sji Dziņpinam šāda elektorāta atbalsta saglabāšanas problēma nepastāv, taču uzskata, ka viņš izjūt spiedienu no partijas biedru puses un arī viņam jāsaglabā sava stāja.

Šādā veidā, izredzes, ka darījums tomēr tiks noslēgts, pastāv, taču līdz ASV prezidenta vēlēšanām, kas notiks 2020. gada 3. novembrī, vēl ir tālu, un CIBC uzskata, ka tirdzniecības karu draudi saglabāsies vēl ilgi.

Bankā uzskata, ka šādos apstākļos bēgšana no riska turpināsies, kas rada pamatu gaidīt USD/JPY lejupslīdi 2020. gada 2. ceturkšņa beigās, bet pēc tam vēl zemāk – analītiķi uzskata, ka pāra vidējais kurss 2020. gadā būs 100 jenas par vienu ASV dolāru.

Tāpat jāņem vērā, ka vienošanās panākšana nebūt nenozīmē, ka tirdzniecības kariem neatgriezeniski tiks pielikts punkts. ASV mērķis ir Ķīnas tehnoloģiskā progresa palēnināšana, pilnīga piekļuve tās tirgum un intelektuālā īpašuma aizsardzība, kas galvenokārt paredz atcelt obligāto tehnoloģiju nodošanu, kas ir noteikums ārvalstu kompāniju darbībai Ķīnā.

Ķīnas valdība var piekrist prasībām par amerikāņu tehnoloģiju aizsardzību, taču faktiski šādu pienākumu izpildes perspektīvas šķiet šaubīgas, savukārt to izpildes kontrole var izrādīties apgrūtināta.

“Pat ja mēs iegūsim vienošanos, tā būs pilna caurumu”, – norāda CIBC, brīdinot, ka pozitīvais darījuma efekts riskē izrādīties īslaicīgs.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv