CFTC gatavojas ierobežot preču tirgus spekulantus

Treideri | 15. februāris 2010 19:56

Preču Fjūčeru Tirdzniecības KomisijaASV fjūčeru tirgus regulators CFTC (Commodity Futures Trading Commission – Preču Fjūčeru Tirdzniecības Komisija) apsver ieviest jaunus tirdzniecības ierobežojumus, lai mazinātu spekulācijas ar naftu un citām precēm, kas ir kā signāls par stingrāku pieeju šo tirgu pārraudzībai.

Gary Gensler, ASV CFTC priekšsēdētājs otrdien teica, ka aģentūra varētu rīkot sanāksmi, lai noteiktu, vai valsts spekulatīvie ierobežojumi jāattiecina uz “visām precēm ar ierobežotu piegādi,” jo īpaši naftu, dabas gāzi un energoresursiem.

Pirms pārejas būs vēl rūpīgi jāpārbauda finanšu investoru loma preču tirgos. Daži likumdevēji un tirgus dalībnieki vaino pārspīlētajā cenu celšanā tieši spekulatīvo pieprasījumu no hedžfondu, pensiju fondu un citu institucionālo ieguldītāju puses.

Naftas cenas kopš marta ir pieaugušas par vairāk nekā 60 procentiem, tā ir kustība, ko daļēji ir radījuši spekulanti, cenšoties nopelnīt uz jebkurām asākām pozitīvajām iezīmēm uzņēmējdarbības vidē.

Genslers jau iepriekš norādīja, ka viņš varētu pieņemt stingrāku nostāju attiecībā uz fjūčeru tirdzniecību. Šī gada Senātā viņš teica, ka preču indeksu fondi un citi investori ir “līdzvainīgi par preču aktīvu burbuli” 2008. gadā.

Daudzi tirgus komentētāji 45% naftas cenu kāpumā, kas notika 2008. gada pirmajos 7 mēnešos, vainoja pārmērīgo spekulāciju līmeni. ASV naftas „West Texas Intermediate” cena atsitās pret rekordaugsto $ 147 līmeni par barelu, bet uz gada beigām nokrita par 73%.

CFTC apspriedīs, vai, piemērot pozīciju ierobežojumus konsekventi visiem tirgiem un dalībniekiem, tajā skaitā indeksu tirgotājiem un biržās tirgoto fondu vadītājiem.

Viņš piebilda, ka aģentūra varētu veikt pasākumus, lai uzlabotu dažādu tirgus dalībnieku tirgus pozīciju caurspīdīgumu, atsevišķi izdalot mijmaiņas darījumu veicējus, kā arī hedžfondus.

Tomēr daži tirgus dalībnieki iebilst, sakot, ka runas par jaunajiem ierobežojumiem neatrisina pamatproblēmas. “Mums jāskatās uz galvenajiem iemesliem, kas veicinājuši preču cenu kāpumu, un tie nav spekulanti”, tā saka Axel Merk no Merk Investments.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv