Ceturtdien gaidāmi šokējoši dati par ASV IKP

Treideri.lv | 26. jūlijs 2020 07:29
Ceturtdien gaidāmi šokējoši dati par ASV IKP

Ekonomisti sagaida, ka ASV otrā ceturkšņa IKP būs piedzīvojis kritumu par 33%. Dati tiks publicēti 15:30 pēc Latvijas laika.

Sagaidāms, ka tas būs ievērojami sliktākais rādītājs pēc kara periodā. Iepriekšējais sliktākais radītājs pēc kara periodā tika reģistrēts 1958. gadā un sastādīja 10% kritumu.

Ekonomisti uzskata, ka neskatoties uz kopējo slikto otrā ceturkšņa IKP rādījumu, ASV ekonomika piedzīvoja atkopšanos maijā un jūnijā, un atkopšanās turpināsies arī trešajā ceturksnī. Tomēr ir bažas, ka ekonomika neatgriezīsies pirms pandēmijas līmeņos līdz pat 2022. gada sākumam. Pat vēl vairāk, pastāv bažas, ka dēļ ASV nespējas ierobežot pandēmiju, tās ekonomika var piedzīvot kritumu pēdējā ceturksnī.

Pagaidām nav skaidrs kāda būs Federālās Rezervju Sistēmas atbilde uz sagaidāmo šokējošo IKP kritumu. Tomēr visticamāk pagaidām nekas būtiski nemainīsies FRS politikā un tā neuzsāks kādus papildus stimulējošos pasākumus. Tos var sagaidīt, ja ASV ekonomika patiesi sāks buksēt un atkopšanās vietā atsāksies lejupslīde.

Tas pats gan neattiecās uz ASV valdību, jo iepriekš noteiktā “palīdzības paka” bezdarbniekiem beigsies šī mēneša beigās, līdz ar to valdībai nav daudz laika, lai vienotos par jaunu. Līdzīgi kā iepriekš, visticamāk tiks noteikta summa, kura tiks ieskaitīta bez darba palikušo personu kontā.

Tā kā ir uzskats, ka līdz šim akciju tirgu ir būtiski ietekmējis tieši retail sektors, tad pastāv augsta varbūtība, ka arī šoreiz pēc jaunas palīdzības izziņošanas akciju cenas pieaugs.

Ziņas pilnā versija: Next week we’ll learn the size of the hole the U.S. economy fell into when COVID-19 struck

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv