Admiral Markets

Centrālo banku zelta iegādes apjomi sasnieguši 6 gadu augstāko atzīmi

Treideri.lv | 28. septembris 2018 08:52
Centrālo banku zelta iegādes apjomi sasnieguši 6 gadu augstāko atzīmi

Šogad centrālās bankas kļuvušas par lielākajiem zelta pircējiem. To iegādes apjomi sasnieguši augstāko līmeni, kāds fiksēts sešu gadu laikā.

Kopumā kopš 2018. gada sākuma centrālās bankas iegādājušās 264 tonnas zelta. Šajā posmā tas ir sešu gadu maksimālais rādītājs, ja runājam par periodu no janvāra līdz septembrim, tā apgalvo Macquarie analītiķi.

Līderu trijotni veido Krievijas, Turcijas un Kazahstānas centrālās bankas. Turklāt dārgmetāla iegādēs piedalījusies pat Polija. Eksperti uzsver, ka šīs valsts centrālā banka zeltu nav pirkusi kopš 1998. gada. Pēc SVF datiem, Polija 2 tonnas zelta iegādājusies jūlijā un vairāk nekā 7 tonnas – augustā. Polija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kas 21. gs. pirkusi zeltu, norāda eksperti. Macquarie ziņo, ka centrālās bankas ir vadošais pozitīvais sektors tirgū.

Kopš gada sākuma zelta cenas kritušās par 10%. Tas noticis pateicoties ASV dolāra vērtības un ASV valsts kases obligāciju ienesīguma pieaugumam. Salīdzinot ar akcijām vai obligācijām, kā aktīvs, zelts papildus peļņu nenes, tāpēc investori dārgmetālu neuzskata par tik ļoti pievilcīgu, lai to pievienotu investīciju portfeļiem.

Centrālās bankas bieži vien nemaz necenšas iegūt efektīvu tirgus ienesīgumu un zeltu pērk, lai diversificētu rezerves. Tāpēc tās kļuvušas par praktiski vienīgo stabilo spēku pircēju pusē.

Pagājušajā piektdienā 21. septembrī zelta cenas spot tirgos sasniedza $1211 par Trojas unci. Kritums nedēļas laikā ir 2.4%.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv