Centrālo banku izrāde turpinās – šodien ECB kārta

Treideri.lv | 26. oktobris 2017 10:15
Centrālo banku izrāde turpinās – šodien ECB kārta

Āzijas sesija šorīt izcēlusies ar jēnas kāpumu un dolāra kritumu visā tirgus spektrā. Akciju tirgi demonstrē nelielu kritumu, sekojot vakardienas Volstrītas kritumam, savukārt nafta stabili sēž diapazonā pēc trešdienas nemierīgajām svārstībām.

Visu izlems Dragi

Šīs dienas nozīmīgākais notikums, bez šaubām, ir Eiropas Centrālās Bankas sanāksme, kur regulators paziņos – kā nākotnē tiks samazināta stimulu programma. Ņemot vērā tirgus hipertrofēto interesi par šo notikumu, visu dienu nāksies samierināties ar konsolidāciju un nepacietīgu pozicionēšanos, bet pēc tam – ar vilšanos, jo izrādīsies, ka viss norādītais jau ir iecenots un Dragi azotē vairs citu dūžu nav. Tirgus vidējā prognoze: obligāciju iegādes apjomu samazināšana no 60 miljardiem eiro līdz 30 miljardiem, un programmas termiņa pagarināšana līdz nākošā gada septembrim.

Šāds sanāksmes iznākums tiks uzskatīts par neitrālu, tajā pat laikā investori uzmanīgi klausīsies priekšsēdētāja komentārus attiecībā uz inflāciju, ekonomisko izaugsmi un valūtu kursu. Šī papildus informācija, galu galā, var noteikt eiro reakciju, taču arī šeit regulators, visdrīzāk, centīsies saglabāt neitrālu, mēreni pozitīvu pozīciju. Protams, tas ir tikai viens no iespējamajiem attīstības scenārijiem, taču pat ļoti iespējams: Eiropas regulators savos izteikumos ir piesardzīgs, taču baidās izbiedēt tirgus un, vēl ļaunāk, izprovocēt strauju eiro kāpumu. Vienotā valūta šādā situācijā var strauji pakāpties, taču tam var sekot tik pat straujš kritums atpakaļ diapazonā, atdodot iniciatīvu dolāram.

Šorīt eiro/dolārs nostiprinājies virs 1.1800 un sesijas sākumā testēja dienas maksimumus ap 1.1833. Īstermiņa diapazona augšējā robeža ir ap 1.1860/70 un diez vai tirgus sadūšosies to pārvarēt pirms ECB sanāksmes. Lokālais atbalsts izveidots uz 1.18, taču spēcīgāks pamats atrodas ap 1.1730/30, un tā izsišana var stipri sabojāt vienotās valūtas tehnisko ainu.

Jēnas pārdevēji neizturēja

Kā jau tika uzskatīts iepriekš, jenas pārdevējiem nepietika spēka izsist nozīmīgos līmeņus pārī ar dolāru. Japānas valūta vakar maksimumus sasniedza ap 114.24, taču pēc tam pagriezās uz leju. ASV obligāciju ienesīgums vakar nemainījās, toties akciju indeksi devās lejup, veidojot nelabvēlīgu noskaņojumu riska aktīvu tirgos. Šie faktori nodrošināja jēnai nepieciešamo atbalstu un iemeslu korekcijai no tehniski nozīmīgiem līmeņiem, kuri tai nav pa spēkam, vismaz līdz brīdim, kad uzzināsim – kurš nākošgad vadīs FRS, un kas notiks ar Trampa nodokļu reformu. FRS Atvērtā tirgus komitejas sanāksme notiks nākošnedēļ – tas ir vēl viens riska faktors jēnai, neskatoties uz to, ka federālo fondu likmes paaugstināšanas perspektīva jau ir iekļauta cenās. Rīt agrā rītā Japāna publicēs inflācijas atskaiti, kura arī var ietekmēt jēnas dinamiku. Atgādinām, ka bāzes inflācija valstī lēnām, taču pārliecinoši aug jau kopš gada sākuma, un šobrīd gada izteiksmē sasniedz 0.7%. Pozitīvas tendences saglabāšana palīdzēs valūtai nostiprināties, taču tirgus reakcija jebkurā gadījumā būs ierobežota un īslaicīga, jo Japānas Banka tik un tā tuvākajā laikā no nospraustā ultra-akomodatīvā kursa nenovirzīsies, pie tam citas CB tā vai citādi atsakās no stimuliem.

USD/JPY šorīt zaudēja 0.2% un nostabilizējās 113.00-114.00 diapazona vidū. Tuvākais lokālais atbalsts atrodas uz 113.30, savukārt pretestība – 114.00/20. Arī pārī ar eiro Japānas valūta nedaudz aug korekcijas ietvaros pēc vakardienas krituma. EUR/JPY vēlreiz pietuvojies 134.50 maksimumam. Pāris šodien, reaģējot uz Eiropas Centrālās Bankas sanāksmi, varētu piedzīvot vērā ņemamas svārstības.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv