Būtiskākie šī brīža naftas cenu ietekmējošie faktori

Treideri.lv | 27. oktobris 2016 14:59
Būtiskākie šī brīža naftas cenu ietekmējošie faktori

Būtiskākie šī brīža naftas tirgus draiveri.

Kā ziņo Nigērijas Naftas resursu ministrs Emanuels Kačikvu, naftas ieguves apjomi valstī no šī brīža 1.8 miljoniem barelu diennaktī, pēc eksporta atjaunošanas no Forkadosas naftas termināla, pieaugs līdz 2 miljoniem barelu. Pēc viņa teiktā, piegādes no Forkadosas termināla tiks atjaunotas tuvākajās dienās.

OPEC ģenerālsekretārs Muhameds Barkindo aicinājis karteļa dalībvalstis būt elastīgākām tirgus stabilitātes sasniegšanai. Barkindo ticies ar Irākas prezidentu, kā arī premjerministru un apsprieda stabilitātes atjaunošanas būtisko lomu Alžīras vienošanās ietvaros. OPEC ģenerālsekretārs  arī turpmāk aktīvi strādās ar OPEC locekļiem, lai pārvarētu visas esošās problēmas  un nenoteiktību.

Kazahstānas enerģētikas ministrs Kanats Bozumbajevs paziņojis, ka Kašaganas naftas atradnes ražošanas apjomi 2017. gadā sasniegs 4 – 7 miljonus tonnu. Šogad apjoms būs 500 000 – 1 miljons tonnu. Naftas eksporta apjoms no Kašaganas šogad prognozēts ap 500 000 tonnu.

Pēc vakar publicētajiem ASV Enerģētikas ministrijas Enerģētiskās Informācijas Aģentūras (EIA) datiem, naftas rezerves nedēļā līdz 21. oktobrim sarukušas par 553 tūkstošiem barelu līdz kopējam rādītājam 468.2 miljoniem barelu. Taču pamatā šis kritums tika realizēts uz rezervju līmeņa krituma rēķina Rietumu piekrastē, kura sadales sistēma ir nodalīta no pārējās valsts daļas, kas samazināja tirgus dalībnieku pozitīvo reakciju. Tajā pat laikā naftas ražošanas apjomi salīdzinājumā ar iepriekšējās nedēļas 8.464 miljoniem barelu pieauguši līdz 8.504 miljoniem barelu diennaktī.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv