Bulards brīdina par finanšu krīzes riskiem

Treideri.lv | 3. jūlijs 2020 17:55
Bulards brīdina par finanšu krīzes riskiem

Kā ziņo Financial Times, Sentluisas Federālo Rezervju bankas prezidents Džeimss Bulards brīdinājis, ka koronavīrusa uzliesmojuma izraisīto bankrotu skaita pieaugums var izraisīt finanšu krīzi.

“Bez detalizētākas ar koronavīrusa pandēmiju saistīto risku pārvaldes, mēs varam iegūt vērā ņemamu bankrotu vilni un tas var novest pie finanšu krīzes,” intervijā laikrakstam norādījis Bulards.

Viņš brīdina par “peripetijām” veselības aprūpes jomā, piebilstot: “Iespējams, šobrīd ir lietderīgi saglabāt mūsu kredītprogrammas spēkā, pat neskatoties uz to, ka likviditāte finanšu tirgos ir ievērojami uzlabojusies.”

Pēc Reuters datiem, jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits ASV trešdien pieaudzis gandrīz par 50 000, kas ir lielākais vienas dienas uzliesmojums kopš pandēmijas sākuma. Saslimšanas gadījumu skaita pieaugums visā valstī, ieskaitot Kaliforniju, Floridu un Teksasu, apdraud ekonomikas atveseļošanos.

Bullards uzskata par pilnībā iespējamu, ka kādā brīdī nākotnē valsts var “pagriezties uz ļaunāko pusi”, taču piebilst, ka to neuzskata par pamata scenāriju.

Martā FRS veica aktīvas darbības, lai sniegtu atbalstu ASV ekonomikai, samazinot likmes gandrīz līdz nullei, dodot startu programmām obligāciju pirkšanai par triljoniem dolāru un startējot virkni ārkārtas kreditēšanas instrumentu mājsaimniecību un uzņēmumu atbalstam.

Pēdējā no šīm programmām tika palaista pirmdien, un FRS to var izmantot nesen izlaisto korporatīvo obligāciju pirkšanai.

“Visas šīs programmas ir vērstas uz to, lai tirgi turpinātu funkcionēt, jo tieši tirgus paralīze noved pie finanšu krīzes, kad treideri panikā pārdod aktīvus par jebkuru cenu, lai tikai pārdotu,” piebilst Bulards.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv