Bukmeikeri liek uz Brexit

Treideri.lv | 27. maijs 2016 10:53
Bukmeikeri liek uz Brexit

Pēdējās nedēļas laikā britu valūta jūtami nostiprinājusi savas pozīcijas, par cik Kamerons un Osborns sākuši otro projekta ar nosaukumu “Iebiedēšana” stadiju, savukārt dažas sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka, iespējams, baumas par Lielbritānijas gatavību pamest ES ir nedaudz pārspīlētas.

Un tomēr, pārsvars joprojām ir minimāls un nestabils, bez tam, Lielbritānijas lielākā bukmeikeru kompānija Ladbrokes ziņo, ka pēdējās dienās būtiski pieaugušas likmes uz Brexit. Un, kas ir pats interesantākais, arī mārciņa pēkšņi kaut kā pieklususi un sāk zaudēt pozīcijas. Kaut gan, kā raksta The Wall Street Journal, britu politiskās aptaujas un bukmeikeru likmes reti uzmin reālo notikumu iznākumu, savukārt noskaņojums var mainīties burtiski pēdējās dienās pirms referenduma.

Agrāk šogad tika novērotas apjomīgas akciju izpārdošanas kompānijās, kuras Brexit varētu ietekmēt visvairāk, taču šī mēneša sākumā situācija strauji mainījusies, savukārt investoru bezrūpība un pašpārliecinātība sasniegusi bīstamus apmērus”,

– norāda Henderson Global Investors pārvaldnieks Džeimss Ross. Daži rūpīgi piemeklēti aptauju rezultāti un, lūdzu, mārciņa pakāpusies par četriem simtiem punktu, jo pieaug pārliecība, ka Lielbritānijas paliks ES sastāvā.

Tas ir tas, kas notiek plašās masās, savukārt profesionāļi tikmēr aktīvi hedžē mārciņas volatilitāti. Aģentūra Bloomberg ziņo, ka investori izmaksā rekordaugstas prēmijas, lai nohedžētu riskus strauju britu mārciņas kursa svārstību gadījumā nākošmēnes, kad notiks referendum spar Lielbritānijas dalību Eiropas Savienībā. Iedomājamā mārciņas pret dolāra mēneša volatilitāte pieaugusi līdz 7.83% attiecībā pret vēsturiskām svārstībām.

Un tas ir dīvaini, jo, spriežot pēc kopējiem aptauju rezultātiem, Lielbritānijas palikšanas ES pretinieku skaits pārsniedz šīs idejas piekritēju skaitu. Un tomēr, mārciņas kāpums pagājušajā nedēļā drīzāk saistīts ar pozīciju korekcijām, nevis Brexit pretinieku skaita pieaugumu. Stratēģiskās pozīcijas ieņemtas jau sen un tās mainīt neizdosies. Eiropa būs vienmēr, taču ar Eiropas Savienību var notikt viss iespējamais, nav pat izslēgts, ka Brisele pārstās būt par tās galvaspilsētu. Pietiek ar to, ka viena valsts pasaka “Nē, paldies” un ES ar visu tās bravūrību nonāks uz pilnīga sabrukuma robežas. Lūk kas jāņem vērā, lemjot, kam atdot savu balsi.

Tikmēr nepieciešams arī saprast, ka Brexit propagandē nepareizie cilvēki ar nepareizo ideoloģiju un nepareizajiem argumentiem. Runai nevajadzētu būt tikai par naudu, taču tai nebūt nav mazākā nozīme. Un ja šī savienība kaut kad izjuks, neatkarīgi no referenduma iznākuma, Lielbritānijas lēmums palikt tikai dēļ sav labuma tiks uztverts pavisam savādāk: tā būs spēka, naudas un ietekmes zaudēšana.

Bez tam, neviens nezin, kādas būs Brexit finansiālās sekas, un tie, kas apgalvo pretējo, maldās. Viņi var tikai minēt vadoties pēc saviem politiskajiem un karjeras uzskatiem. Lietas var sarežģīties Trampa uzvaras, vai arī Brexit gadījumā, taču reālie cipari šādās prognozēs ir 100% izdomājums. Liekas smieklīgi, kā finanšu ministrs Džordžs Osborns ar stingru seju apgalvo, ka Brexit novedīs pie mājokļu cenu krituma par 18%.

Tūlīt rodas jautājums: kāpēc tieši 18%? Un kas ir tas ģeniālais padomnieks, kurš veica šos aprēķinus? Vai arī, varbūt, vesela komisija nedēļu sēdēja cigarešu dūmu piepildītā kabinetā, kur izglītoti vīri centās nonākt pie vienota viedokļa?

Un otrs jautājums: vai tiešām nav skaidrs, ka vismaz puse Lielbritānijas iedzīvotāju tieši sapņo par to, lai mājokļu cenas kristos? Nekustamā īpašuma tirgus jau tā ir tik lielā mērā deformēts, ka maz kurš var atļauties nopirkt māju vai dzīvokli – tas ir strupceļš, kas iznīcina pilsētas, sabiedrību un cilvēkus.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv