Budžeta grozījumos šogad dalīs 50 -70 miljonus latu

Treideri | 10. jūlijs 2012 15:45
Budžeta grozījumos šogad dalīs 50 -70 miljonus latu

Šā gada valsts budžeta grozījumos tiks sadalīti 50 -70 miljoni latu, portālam “Delfi” apliecināja Finanšu ministrijā.

Par to, kam tieši tiks šie līdzekļi, diskusijas aiz slēgtām durvīm otrdien sāks valdība. Lai gan ministriju pieprasījumi vēl tiek apkopoti, jau tagad ir skaidrs, ka tiek krietni pārsniegs reālās iespējas.

FM norāda, ka kopš 2007.gada šie būs pirmie budžeta grozījumi, kas vērsti uz papildu līdzekļu pārdalīšanu, vienlaikus saglabājot nosprausto budžeta deficīta mērķi – 2,1% no iekšzemes kopprodukta. Līdz šim budžeta izdevumi ir tikai mazināti.

Jau ziņots, ka ministriju pieprasījumi šī gada budžeta grozījumos piešķirt papildu līdzekļiem dažādiem mērķiem kopumā sasniedz 200 miljonus latu un rada zināmas bažas par “trekno gadu tikumu” atgriešanos, intervijā LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” otrdien atzina premjers Valdis Domrbovsksis (V).

Viņš pastāstīja, ka papildu naudu varēs piešķirt veselības aprūpei – slimnīcām un mātes un bērna veselības programmai, Kultūras ministrijai mākslas skolu pedagogu algām, Nacionālajai Operai, arī Dziesmu un deju svētku organizēšanai un citiem pasākumiem, kā arī ceļu remontiem un uzturēšanai. Tomēr viņš uzsvēra, ka visus ministriju pieprasījumus atbalstīt nevarēs, jo ir jāievēro budžeta deficīta mērķi. “Nevaram piekopt trekno gadu politiku, kad visu, ko ieņemam, to izdevām,” sacīja premjers.

Jau vēstīts, ka premjers solīja – 2012.gada budžeta grozījumos nebūs runa par “masveidīgām algu paaugstināšanām”, jo visus lēmumus, kas šajā jautājumā tiks pieņemti, lielā mērā ietekmēs 2013.gada budžetu deficīta griestu līmenis.

Kopumā ministrijas šā gada budžeta grozījumos prasīs papildu finansējumu vismaz 72,6 miljonu latu apmērā. Vislielākā summa – teju puse – nepieciešama Veselības ministrijai (VM), kas šā gada budžeta grozījumos nozarei lūgs piešķirt papildu 34,6 miljonus latu.

2012.gada valsts budžets ir sagatavots ar budžeta deficītu 2,1% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Arī turpmākajos gados plānots samazināt budžeta deficītu, sasniedzot 2013.gadā 1,4% no IKP, 2014.gadā – 0,8% no IKP, savukārt 2015.gadā – 0,3% no IKP.

Avots: DELFI

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv