Brokeri masveidā vakcinējas pret “Brexit”

Treideri.lv | 7. jūnijs 2016 15:38
Brokeri masveidā vakcinējas pret “Brexit”

Tuvojoties 23. jūnija referendumam Lielbritānijā, brokeri jau laicīgi veic pasākumus, mainot maržinālā nodrošinājuma prasības.

Valūtu tirgus ir pārņēmusi gatavošanās gaidāmajam referendumam par Lielbritānijas dalību Eiropas Savienībā. Baidoties no neapturamas volatilitātes, brokeri cenšas sagatavoties šim notikumam. FXCM un Saxo Bank veic preventīvus pasākumus, paaugstinot prasības attiecībā uz maržinālā nodrošinājuma līmeni populārākajiem valūtu pāriem, gaidot – kādu lēmumu 23. jūnijā pieņems briti.

Ažiotāža ap notikumu, kurš var kļūt vēsturisks, ilgu mēnešu spekulāciju par šo tēmu kulminācijas iemiesojums. Virkne aptauju norāda uz tā saucamā “Brexit” scenārija, jeb Lielbritānijas izstāšanās no ES realizācijas iespējamības pieaugumu. Šādā gadījumā valūtu pārus ar GBP pārņems G10 valūtu aprindās kopš pagājušā gada janvāra neredzēts volatilitātes vilnis

Tuvojoties referendumam, no nākošās nedēļas (16. jūnija)  Saxo Bank paaugstina maržinālā nodrošinājuma prasības visiem CFD (starpības kontraktiem) ar britu indeksu, kas izteikts GBP. Bez tam, brokeris plāno analoģiski rīkoties ar Eiropas indeksa (EUR) CFD, kā arī atsevišķu britu akciju (CHF) CFD, britu akciju biržas opcijām (JPY) un citiem instrumentiem.

FXCM nolēmuši ķerties pie analoģiskas stratēģijas. No 10. jūnija brokeris ievieš izmaiņas GBP un EUR valūtu pāru maržinālā nodrošinājuma prasībās, savukārt papildus korekcijas tiks ieviestas 17. jūnijā.

Pats par sevi referendums valūtu tirgos var radīt “seismisku efektu”. Apzinoties bīstamības līmeni, brokeri drudžaini gatavojas šim liktenīgajam balsojumam. Saxo Bank tirdzniecības nodaļas vadītājs Klauss Nīlsens uzskata, ka “Brexit” scenārija realizācija kļūs par kolosālu notikumu tirgos, kura iznākums var novest pie haotiskām cenu svārstībām.

Arī citi brokeri plāno sekot FXCM un Saxo Bank piemēram. IG Group publiskojusi plānu 10. jūnijā paaugstināt visas maržinālā nodrošinājuma prasības valūtu pāriem ar GBP, savukārt papildus pasākumi tiks ieviesti 17. un 22. jūnijā.

 

Treideri.lv

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv