Britu regulators nokautējis brokerus

Treideri.lv | 10. decembris 2018 15:25
Britu regulators nokautējis brokerus

FCA vadība plāno pagarināt CFD tirdzniecības ierobežojumu, padarot to pastāvīgu, tajā skaitā pilnībā aizliedzot binārās opcijas.

Lielbritānijas finanšu regulācijas un uzraudzības pārvalde FCA piektdien publicējusi komunikē, kas, ja ne šokēja ārpusbiržas tirdzniecības nozares dalībniekus, tad sarūgtināja noteikti. Britu regulators plāno pagarināt Eiropas kolēģu ESMA ieviestos ierobežojumus un aizliegumus, pagarot tos pastāvīgus.

Paziņojumā teikts, ka pārvalde izskata pasākumu ieviešanu, kas vērsti uz privāto klientu aizsardzību no iespējamiem zaudējumiem, kas var rasties, šādam klientam piedāvājot dažādus sarežģītus atvasinātos finanšu instrumentus. Šie pasākumi skars kompānijas, kuras savu darbību veic no Lielbritānijas. Regulators uzsver, ka šādā veidā tas cer samazināt līdzekļu zaudēšanas riskus, kas saistīti ar šo instrumentu izmantošanu un negodprātīgu praksi šādu kompāniju vidū, kuras šādi rada kaitējumu Lielbritānijas iedzīvotājiem.

Un tā uz pastāvīgas bāzes tiek piedāvāts:

  • Ieviest pilnīgu aizliegumu pārdot, izplatīt un piedāvāt binārās opcijas privātajiem klientiem;
  • Ieviest ierobežojumus cenu starpības līgumu (CFD) un analoģisku instrumentu izplatīšanai un piedāvāšanai privātajiem klientiem.
  • Maksimālais kredītplecs CFD instrumentiem no 1:2 līdz 1:30 (atkarībā no aktīva);
  • Piespiedu klienta pozīciju aizvēršana sasniedzot 50% no maržinālo līdzekļu apjoma, kas nepieciešams šo pozīciju nodrošināšanai;
  • Negatīvās bilances aizsardzību (citiem vārdiem, neļaut klientam zaudēt vairāk līdzekļu, nekā viņam ir kontā);
  • Aizliegums piedāvāt naudas un cita veida bonusus (tirdzniecības veicinātājus);
  • Nodrošināt standartizētu brīdinājumu par riskiem (prasība brokeriem publicēt privāto klientu īpatsvaru procentos, kuri zaudē naudu tirgojot CFD).

Pēc FCA pārvaldes aplēsēm, šādi tirdzniecības nosacījumu ierobežojumi CFD sfērā var samazināt britu privāto klientu (CFD treideru) ikgadējos zaudējumus no 450,7 miljoniem mārciņu līdz 267,4 miljoniem. Savukārt pastāvīgs bināro opciju aizliegums klientiem ietaupīs 17 miljonus mārciņu gadā, kā arī būtiski samazinās krāpniecisku un nesankcionētu kompāniju klātbūtni valstī.

Arī Vācijas finanšu regulators BaFin plāno ieviest pilnīgu un pastāvīgu bināro opciju izplatīšanas aizliegumu Vācijā nacionālā līmenī.

FCA vadība piedāvā šīs iniciatīvas publiskās apspriešanas un konsultāciju ietvaros tirgus dalībniekiem sūtīt savus komentārus un priekšlikumus līdz 2019. gada 7. februārim.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv