Britu mārciņa joprojām gaida jūsu mīlestību

Treideri.lv | 22. augusts 2016 15:59
Britu mārciņa joprojām gaida jūsu mīlestību

Investori, gaidot mārciņas sāpes un ciešanas, liek uz tās kritumu, līdz ar to īso pozīciju daudzums sasniedzis jaunus rekorda līmeņus. Pēc CFTC datiem, pagājušajā nedēļā tīrā īsā mārciņas pozīcija pārvarēja 94 tūkstošu atzīmi, salīdzinot ar 90 tūkstošiem iepriekšējā periodā.

Tā ir tikai neliela daļa no lielā tirgus, kurš, neskatoties uz visu, var kļūt par uzticamu orientieri visai spekulatīvajai pasaulei. Pēc Lielbritānijas referenduma mārciņas īsās pozīcijas aug katru nedēļu, respektīvi, jau septiņas nedēļas pēc kārtas.

Pēc referenduma GBP/USD kopumā zaudējis 12.5% un šobrīd tirgojas ap 1.3128. Piektdien izplatījās baumas, ka Lielbritānijas premjere Terēza Meja nākošā gada pavasarī rosinās pielietot tik izslavēto 50 pantu, tādā veidā startējot Lielbritānijas izstāšanas procesu no ES.

Mārciņai izdevās stabilizēties pēc pirmā krituma viļņa, taču augusta sākumā Anglijas Banka paziņoja par kārtējo stimulējošo programmu un lejupvērstā valūtas dinamika atkal sākusi uzņemt tempu. Britu valsts obligāciju ienesīgums krities līdz neredzēti zemiem līmeņiem, paplašinot ASV un Lielbritānijas obligāciju ienesīguma spredu līdz 16 gadu rekordam, tādējādi pastiprinot spiedienu uz mārciņu.

JPMorgan Asset Management atbildīgais par investīcijām valūtu aktīvos Rodžers Hallams norādījis, ka pēc Brexit vājās izaugsmes prognozes, kā arī Anglijas Bankas turpmākās stimulēšanas iespēju un jūtīgās Lielbritānijas maksājumu bilances dēļ saglabā negatīvu prognozi attiecībā uz mārciņu.

No vēsturiskā skatpunkta mārciņa šobrīd pāros ar parējām nozīmīgākajām valūtām ir salīdzinoši lēta. Un tomēr, Hallams  uzskata, ka šīs “atlaide” ir pamatota un, visdrīzāk, mārciņa turpinās kritumu, par cik investori, ieguldot naudu britu aktīvos un valūtā, pieprasīs papildus riska prēmiju.

Jāpiemin, ka iepriekšējos gados Lielbritānijas tekošā konta deficīts tika finansēts uz milzīgā ārvalstu kapitāla pieplūduma rēķina. Taču, visdrīzāk, pēdējā laikā šī plūsma būtiski mazinās, savukārt pēdējie dati liecina, ka mārciņas devalvācija šogad nav spējusi palīdzēt uzlabot relatīvo Lielbritānijas tirdzniecības pozīciju. Tādā veidā, mārciņai būtu vēl būtiski jāzaudē vērtība, lai sabalansētu britu tekošo kontu, norāda Hallams.

 

Treideri.lv

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv