BRICS plāno izveidot SWIFT analogu un vienotu kriptovalūtu

Treideri.lv | 15. novembris 2019 17:56
BRICS plāno izveidot SWIFT analogu un vienotu kriptovalūtu

BRICS valstis izstrādā jaunu universālo maksājumu sistēmu, kas konkurēs ar SWIFT, vakar paziņojis Krievijas tiešo investīciju fonda (RDIF) vadītājs Kirils Dmitrijevs.

BRICS valstis (Brazīlija, Krievija, Indija, Ķīna un Dienvidāfrika) izstrādā jaunu universālo maksājumu sistēmu, kas konkurēs ar SWIFT, vakar paziņojis Krievijas Tiešo investīciju fonda (RDIF) vadītājs Kirils Dmitrijevs. Pēc viņa teiktā, BRICS valstu maksājumu sistēmu integrācijas projekta mērķis ir neitralizēt globālās maksājumu infrastruktūras pieaugošos ārpustirgus riskus.

Efektīva BRICS norēķinu sistēma ļaus palielināt norēķinus nacionālajās valūtās un veicinās savstarpējo ieguldījumu pieaugumu, kas veido 20% no visām tiešajām investīcijām pasaulē, norādīja amatpersona.

Viņš arī paziņoja, ka BRICS valstis apspriedušas kopīgas kriptovalūtas izveidi, kuru varētu izmantot savstarpējiem norēķiniem un samazinot dolāru darījumu skaitu. Pēc Dmitrijeva teiktā, dolāra īpatsvars Krievijas Federācijas ārējās tirdzniecības darījumu norēķinos pēdējos gados ir samazinājies no 92% līdz 50%. Rubļa daļa šajā periodā no 3% palielinājās līdz 14%.

Tomēr amatpersona nenorādīja, vai Krievija atbalsta ideju izveidot šādu kriptovalūtu. Pēdējos gados Krievijas amatpersonas ir atkārtoti izteikušās pret to, baidoties, ka kriptovalūtu var izmantot naudas atmazgāšanai un teroristu finansēšanai.

Atgādiniet, ka ideja izveidot SWIFT krievu analogu radās 2014. gadā, kad Krievija saskārās ar pirmajām Rietumu sankcijām un draudiem atdalīties no globālās finanšu sistēmas. 2017. gadā Krievijas Federācijas Centrālās bankas vadītāja Elvira Nabiullina informēja prezidentu Vladimiru Putinu par Finanšu ziņojumu pārsūtīšanas sistēmas darbības sākšanu, kurai vajadzētu kļūt par alternatīvu saziņas kanālu starp bankām. Pagājušajā rudenī ārvalstu finanšu organizācijas sāka pievienoties SPFS.

Atgādinām, ka ideja izveidot SWIFT krievu analogu radās 2014. gadā, kad Krievija saskārās ar pirmajām Rietumu sankcijām un draudiem atdalīties no globālās finanšu sistēmas. 2017. gadā Krievijas Federācijas Centrālās bankas vadītāja Elvīra Nabiulina informēja prezidentu Vladimiru Putinu par Finanšu ziņojumu pārsūtīšanas sistēmas darbības sākšanu, kurai vajadzētu kļūt par alternatīvu saziņas kanālu starp bankām. Pagājušajā rudenī šai sistēmai sāka pievienoties ārvalstu finanšu organizācijas.

Šī gada martā Reuters ziņoja, ka Krievijas bankām ir detalizēts rīcības plāns sankciju gadījumā, un tās ir gatavas iespējamai atvienošanai no SWIFT. Tomēr aprīlī Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs norādīja, ka FZPS nav pilnvērtīgs SWIFT aizstājējs, un maz ticams, ka tāds radīsies tuvākajā nākotnē.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv