Lielbritānija pamet ES! (atjaunots 8:20)

Treideri.lv | 24. jūnijs 2016 06:00
Lielbritānija pamet ES! (atjaunots 8:20)

8:20 Tas ir noticis – Lielbritānija pamet ES.  Izstāšanās piekritēju balsis ir pārsniegušas nepieciešamo 50% robežu, kopējais to apjoms šobrīd sasniedz 16,835,512 balsu pret palicēju atbalstītāju 15,692,093 balsīm.

8:00 Pēc lielākās daļas balsu saskaitīšanas Lielbritānijas vēsturiskajā referendumā par valsts turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES) ar nelielu pārsvaru vadībā izvirzījušies ES pretinieki, vēsta raidsabiedrība BBC. BBC prognozē, ka izstāšanās pretinieki uzvarēs referendumā saņemot 52% vēlētēju balsu. Referendumā piedalījušies 72% balsstiesīgo. Lai gan Londona (59,9%/40,1%) un Skotija(62,0%/38,0%) diezgan pārliecinoši ir balsojuši par palikšanu ES sastāvā, tomēr rezultāti pārejā Anglijas daļā liecina par spēcīgu atbalstu Brexit nometnei.

23-jūnijs Lielbritānijas balsstiesīgie referendumā balso par valsts turpmāko dalību Eiropas Savienībā. Gaidāms, ka vēlēšanu komisija referenduma rezultātus paziņos 24. jūnijā līdz darba dienas sākumam, tie tiks paziņoti Mančestras mērijā.

Jautājums, par kuru jālemj visai tautai, skan šādi: “Vai Apvienotajai Karalistei jāpaliek Eiropas Savienības dalībvalstij vai arī Eiropas Savienība jāpamet?”

Balsojumā piedalīties var Lielbritānijā dzīvojošie briti, īri un Britu sadraudzības pilsoņi, kā arī ārpus valsts robežām dzīvojošie briti. Vēlēšanu iecirkņi referenduma balsojumam vērušies 23. jūnija rītā plkst. 9.00 pēc Latvijas laika un slēdzas tieši pusnaktī. Oficiālas aptaujas pie iznākšanas no vēlēšanu iecirkņiem netiks veiktas.

Pēc iecirkņu slēgšanas sāksies biļetenu skaitīšana, kam sekos datu publikācija par apmeklējumu. Pēc tam startēs pati balsu skaitīšana. Rezultāti tiks paziņoti katrā no 382 vēlēšanu apgabaliem atsevišķi. Pēc tam 11 reģionālās vēlēšanu komisijas un Ziemeļīrijas velēšanu komisija paziņos datus par katru no reģioniem, pēc tam rezultāti tiks nodoti centrālajai vēlēšanu komisijai.

Pirmie dati ap plkst. 2.30 pēc Latvijas laika pienāks no Sanderlendas pilsētas. 24. jūnijā līdz plkst. 9.00 pēc Latvijas laika visas balsis būs saskaitītas, drīz pēc tam tiks paziņoti oficiālie referenduma rezultāti.

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv