Brexit tēma joprojām ir mārciņas Ahileja papēdis

Treideri.lv | 2. jūlijs 2018 19:51
Brexit tēma joprojām ir mārciņas Ahileja papēdis

Britu valūta piektdienu noslēdza ar izrāvienu uz augšu, taču jaunās nedēļas sākumā pārdevēji atguvuši savu pārsvaru, un Barclays uzskata, ka perspektīvas joprojām nav nekādas rožainās.

Bankā uzskata, ka pēdējie statistikas dati bijuši negaidīti labi, taču šaubās par uzlabojumu noturību. Kaut gan, pat tad, ja situācija ekonomikā saglabāsies salīdzinoši labvēlīga, Barclays likmju paaugstināšanu no Anglijas Bankas puses neprognozē, kamēr nenoskaidrosies situācija ar Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Bankas stratēģi brīdina, ka patīkamais iespaids par statistikas datiem ātri tiks aizmirsts, tiklīdz tirgi iegūs svaigu porciju negatīvu ziņu par Brexit tēmu. Prakse liecina, ka risku bilance šeit saglabājas par labu pārdevējiem: progresa Lielbritānijas un ES pārrunās nav, turklāt arī Lielbritānijas valdībā nav vienotības, savukārt signāli no biznesa puses joprojām ir negatīvi. Tā, pagājušajā nedēļā Airbus paziņoja, ka kompānija smaga Brexit gadījumā var pamest Lielbritānijas tirgu, kas apdraudēs 14 000 lidmašīnu ražotāja britu strādnieku, kā arī vēl 110 000 darba vietu Lielbritānijas piegāžu ķēdē. Analoģiski draudi izskanējuši arī no BMW puses.

Barclays joprojām tic, ka Lielbritānijai un ES izdosies vienoties, taču brīdina, ka tas var prasīt ilgāku laiku, kas mārciņai būs smags. Bankā uzskata, ka GBPUSD vispārējā ASV dolāra kāpuma apstākļos turpinās kritumu un līdz gada beigām sasniegs 1.29 atzīmi.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv