Brexit, Frexit un citi

Treideri.lv | 21. aprīlis 2017 10:09
Iesaki:
Brexit, Frexit un citi

Naftas cenas nomierinājušās, valūtu tirgos investoru uzmanība pievērsta eiro un Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajai kārtai, mārciņa atjēgusies pēc Lielbritānijas premjeres izziņoto ārkārtas vēlēšanu izraisītā šoka, savukārt Japānas Banka dod investoriem papildus iemeslu pārdot jēnu.

Naftas tirgus nedaudz nomierinājies pēc trešdienas krituma, taču pilnībā saprotamu iemeslu dēļ ar atgūšanos nesteidzas: naftas rezerves joprojām ir augstas un samazināties negrasās, amerikāņu slānekļa nozare uzņem tempus, savukārt pārbalansēšanas process atkal tiek atlikts uz nenoteiktu laiku.

Šodien iznāks kārtējā Baker Hughes iknedēļas atskaite par strādājošo urbšanas iekārtu skaitu ASV naftas atradnēs. Bez tam, šajā nedēļas nogalē notiks OPEC tehniskās komitejas sanāksme. Šī komiteja kontrolē vienošanās noteikumu izpildi no dalībvalstu puses.

Iepriekšējā sanāksmē 26. martā komiteja nonāca pie slēdziena, ka vienošanās dalībnieki par 94% pieturas pie noteiktajām kvotām, OPEC tas ir neticami augsts godprātības rādītājs. Un tomēr, neskatoties uz to, naftas cenas janvārī sasniedza maksimumu un kopš tā laika vairs neaug, bet gan svārstās plaša diapazona ietvaros. OPEC ierēdņu komentāros, un tikai, jau jūtama vilšanās, bet komitejas sanāksmes rezultāti atklās, cik ļoti motivācijas trūkums ietekmējis karteļa lēmumus. Ja atbilstības procenti kritīsies, kas ir diezgan iespējams, nafta kritīsies vēl straujāk.

Galīgais lēmums – pagarināt vienošanās termiņu, vai nē – tiks pieņemts OPEC sanāksmē Vīnē 25. maijā. Dienu pirms tam vienošanās dalībvalstu enerģētikas ministri tiksies, lai apspriestu situāciju un izvērtētu kopējo centienu efektivitāti. Attiecīgi, līdz tam tirgus uzmanīgi sekos faktoriem, kas var ietekmēt karteļa lēmumu.

Makrons, Fijons vai Lepēna?

Valūtu treideri pārslēgušies uz eiro. Svētdien notiks Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta, kuras rezultāti var stipri ietekmēt vienotās valūtas dinamiku. Šobrīd neviens neuzdrošinās sniegt precīzas eiro kursa prognozes īstermiņa perspektīvā, tajā pat laikā EUR/USD prognozes variē no 1.09 līdz 0.9 – atkarībā no tā, kas un ar kādu pārsvaru uzvarēs pirmajā kārtā.

Ceturtdien vienotā valūta veica izrāvienu uz augšu, kad, pēc aptaujas rezultātiem, centrists Emanuels Makrons izvirzījās prezidentu cīņas līderos. Taču investori jau iemācījušies neticēt aptaujām, kas var radikāli atšķirties no reālajiem balsošanas rezultātiem. Tas nozīmē, ka nedēļas noslēgumu eiro. visdrīzāk, pavadīs saspringtā gaidīšanā, nepametot diapazonu ar augšējo robežu uz vakardienas maksimuma 1.0777.

Mārciņa sevi ir parādījusi, taču nu tai nepieciešams jauns stimuls

Vakar Lielbritānijas valūta pārī ar dolāru, neskatoties uz to, ka pirmais šoks pēc Terēzas Mejas paziņojuma par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu pārgājis, atgriezās virs 1.2800. Iespējams, viņa iegūs sev pārsvaru parlamentā un atbrīvosies no viņai nevajadzīgajiem eiroskeptiķiem. taču diez vai tas kaut kā ietekmēs Eiropas valstu pozīciju. Pārrunas tik un tā būs sarežģītas un to gaitu noteiks Eiropas Savienības pozīcija. Piemēram, Somijas finanšu ministrs Petteri Orpo uzskata, ka “šķiršanās pēc 40 gadu kopdzīves būs tik sarežģīta un sāpīga, ka neviens vairs nevēlēsies atkārtot Lielbritānijas soli”.

Lai nu kā, nenoteiktība ap Brexit nekur nav pazudusi un ļoti drīz investori var nolaisties no debesīm uz zemes. Terēza Meja, neatkarīgi no tā, cik atbalstītāju viņai ir parlamentā, nespēs diktēt savus noteikumu. Bez tam, nav skaidrs ar ko viņai nāksies vienoties, ņemot vērā, ka Francijā un Vācijā šogad var notikt līderu maiņa.

GBP/USD šobrīd konsolidējas nedaudz virs 1.2800. Šodien iznāk mazumtirdzniecības atskaite, kas parādīs, kādā stāvoklī atrodas patēriņa sektors. Februāra atskaite liecināja par 3.7% izaugsmi gada izteiksmē, kas ir vairāk kā pieklājīgi. Martā prognozes ir pieticīgākas, taču, ja reālie dati izrādīsies daudz labāki, mārciņa iegūs papildus kāpuma stimulu un var uzlēkt līdz 1.29. Pārī ar eiro abu valūtu liktenis ir atkarīgs no Francijas prezidenta vēlēšanu iznākuma.

Japānas Banka saka priekšā treideriem, ko darīt ar jēnu

Jēna trešo dienu pēc kārtas ir zem spiediena. Anti-riska noskaņojums gaist, ASV obligāciju ienesīgums pieaug – īstais laiks pārdot jēnu, kura attiecībā pret dolāru pēdējā mēneša laikā jau tā sadārdzinājusies par vairāk kā 2%, pie tam bez īpaša fundamentāla pamatojuma.

Šorīt Japānas Bankas prezidents Haruhiko Kuroda investoriem pameta papildus iemeslu pārdot jēnu. Regulatora vadītājs paziņoja, ka neplāno mainīt kursu un atteikties no kvantitatīvās stimulēšanas programmas, kura darbojas pilnībā pieņemami. Viņš arī norādīja, ka savai politikai neredz nekādus ierobežojumus, savukārt CB turpinās iepirkt aktīvus iepriekšējā tempā.

Šobrīd USD/JPY tirgojas ap 109.15, netālu no vakardienas maksimumiem ap 109.48. Visdrīzāk pāris turpinās konsolidāciju ar tendenci uz kāpumu, iespējams līdz lokālajai 110.00 pretestībai. Tāpat jāseko līdzi cross pāriem. GBP/JPY sasniedzis nozīmīgo 140.00 līmeni, ja britu valūta šodien nesaņems jaunu impulsu uz augšu, treideri garajās pozīcijās sāks fiksēt peļņu, kas var izprovocēt korekciju līdz 139.00 un zemāk. Tas, bez šaubām, atspoguļosies arī USD/JPY dinamikā.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv