Brexit: Eiropa dod jaunu triecienu

Treideri.lv | 4. maijs 2017 19:11
Brexit: Eiropa dod jaunu triecienu

Klīringa operācijas Londonai ir viens no galvenajiem finanšu darbības virzieniem un ES ierobežojumi var radīt graujošu ietekmi uz Londonu kā starptautisku finanšu centru. Eirokomisija sagatavojusi likumprojektu, kas vērsts uz būtisku ierobežojumu ieviešanu attiecībā uz Londonas milzīgā eiro valūtā nominēto aktīvu klīringa operāciju tirgus darbību.

Atbilstoši izstrādātajam oficiālajam dokumentam, Londonā izvietotās klīringa kompānijas būs spiestas pamest Lielbritāniju un pārcelt savas operācijas uz kontinentālo Eiropu, vai arī pāriet Eiropas regulatora jurisdikcijā, piekrītot kontrolei un uzraudzībai no ES puses.

Eiropas Savienība jau ne pirmo gadu tiecas pastiprināt kontroli par eiro klīringa operācijām, tāpēc Lielbritānijas lēmums  izstāties no ES Briselei kļuvis par ērtu iemeslu atkal aktualizēt šo jautājumu. Gaidāms, ka likumprojektā, kas Šodien jau jāapstiprina Eirokomisijai, būs runa par ES uzraugošo funkciju pastiprināšanu.

Klīringa kompānijas ir starpnieki divu pušu starpā, kas piedalās finanšu transakcijā, un kalpo kā garants darījuma noslēgšanai vienas puses bankrota gadījumā. Pēc Brexit šādas finanšu iestādes, kā Londonas klīringa palāta LCH, kas ir ES lielākā eiro valūtā nominēto klīringa transakciju organizācija, nonāks ārpus ES likumdošanas sistēmas. Pēc Reuters datiem, tieši britu LCH veic 75% eiro nominēto procentu likmju kontraktu klīringa operāciju, kas šobrīd ir populārākie swap kontrakti pasaulē.

Iepriekš ECB jau centās piespiest aktīvi ar eiro nominēto vērtspapīru transakciju klīringu nodarbojošās kompānijas pārcelt savu darbību uz Eiropas kontinentu. Taču 2015. gadā Eiropas tiesa atzina, ka šīs prasības ir pretrunā ar vienotā tirgus principiem, jo uz to brīdi pastāvēja bažas, ka tiesas lēmums par labu ECB, var graut Londonas galvenā finanšu centra statusu.

Pagājušajā mēnesī Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī paziņoja, ka Lielbritānija aktīvi sadarbosies ar Briseli jautājumā par garantiju sniegšanu, ka pienācīga daļa klīringa operāciju ar eiro joprojām tiks realizēta Londonā. Pēc konsultinga kompānijas Ernst & Young pagājušā gada beigās veiktajām aplēsēm, šādu operāciju piespiedu izvešana no Londonas kompetences var radīt lielpilsētai līdz 83 tūkstošiem darba vietu zaudēšanu tuvāko septiņu gadu laikā.

Tikmēr virkne Londonā izvietoto banku jau paziņojušas par plāniem pārcelt simtiem darba vietu ārpus Lielbritānijas.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv