Brexit atgriezis mārciņu 2017. gada vidus līmenī

Treideri.lv | 9. jūlijs 2019 15:15
Brexit atgriezis mārciņu 2017. gada vidus līmenī

Ar Brexit saistītās nenoteiktības dēļ britu valūta nonākusi zem pamatīga spiediena.

Situācija ar izstāšanos no ES un ekonomiskā nenoteiktība otrdien veicinājusi sterliņu mārciņas vērtības kritumu līdz līmeņiem, kas pēdējo reizi sasniegti pirms vairāk kā diviem gadiem.

Mārciņa zaudējusi 0.4%, sasniedzot $1.245 atzīmi. Tas ir zemākais līmenis kopš 2017. gada aprīļa, ja neskaitām janvāra flash-crash. Pārī ar eiro sterliņu mārciņa sasniegusi €1.1123 atzīmi.

Galvenais pretendents uz konservatīvo partijas līdera un premjerministra amatu, Boris Džonsons, paziņojis, ka Lielbritānijai “neskatoties ne uz ko” 31. oktobrī jāšķiras no Eiropas Savienības.

Šī agresīvā pieeja pieeja pastiprināja bažas par iespējamo izstāšanos bez darījuma. Vēl viens sacensību par valdības vadītāja krēslu dalībnieks, Džeremijs Hants, bija spiests ieņemt analoģisku politisko nostāju.

Banque Lombard Odier valūtu stratēģiju vadītājs, Vasileijos Gionakis, uzskata, ka konkurence starp Džonsonu un Hantu balstās uz sacensību momentu Brexit kontekstā, kas neveicina noskaņojuma uzlabošanos attiecībā uz sterliņu mārciņu.

Pagājušajā nedēļā aģentūra Moody’s brīdināja par iespējamu recesiju valstī gadījumā, ja izstāšanās notiks bez vienošanās. Vāju ekonomisko datu sērija izraisīja uztraukuma vilni par britu ekonomikas samazināšanos 2. ceturksnī. Pirmais IKP vērtējums tiks publicēts trešdien.

Ja nebūs vērā ņemamu patīkamu pārsteigumu, rītdienas dati, visdrīzāk, apstiprinās, ka ekonomika otrajā ceturksnī samazinājusies”,

– uzskata UBS Global Wealth Management britu ekonomists Dīns Tērners.

Lūzuma punkts pie $1.20 atzīmes?

MUFG valūtu analītiķis Lī Hardmans norāda, ka mārciņas lejupslīde zem $1.25 pirms saspringtā rudens perioda iestāšanās var pavērt ceļu atkārtotam 2016. gada beigu un 2017. gada sākuma minimumu testam netālu no $1.20.

Šajā posmā ir grūti iedomāties kādu impulsu, kas varētu mainīt esošo negatīvo noskaņojumu attiecībā uz mārciņu”,

– piebilst Hardmans.

Gionakis piekrīt, ka valūta var doties līdz $1.20 atzīmei, ņemot vērā politiskās retorikas saasināšanās perspektīvas attiecībā uz izstāšanos berz darījuma.

Hardmans arī norāda, ka britu ekonomikas fundamentālās reālijas būtiski pasliktinājušās pēdējo mēnešu laikā, savukārt Anglijas Banka signalizējusi par iespējamu maigāka noskaņojuma demonstrēšanu sanāksmē augustā.

Šobrīd tirgus dalībnieki ieceno 40% iespēju, ka Anglijas Banka likmi varētu pazemināt līdz šī gada beigām. Maigākas centrālās bankas politikas prognožu pieaugums atņēmis mārciņai vēl vienu potenciālo atbalsta faktoru.

Arvien redzamāks ekonomikas vājums liks Anglijas Bankai pāriet pie politikas mīkstināšanas cikla. Karnī jau norādījis uz ekonomikas palēnināšanos un likmes pazemināšanas perspektīvām izstāšanos no ES bez līguma gadījumā”,

– norāda Nordea Asset Management galvenais makro-stratēģis Sebastjans Gali.

Pēc Goldman Sachs aprēķiniem, kas balstīti uz CFTC datiem, pagājušajā nedēļā hedžfondi palielinājuši sterliņu mārciņas pārdošanas pozīcijas par $1.2 miljardiem – līdz $2 miljardiem.

Pateicoties šodienas mārciņas lejupslīdei, FTSE 100 indekss apsteidza savus Eiropas kolēģus, demonstrējot lejupslīdi vien par 0.2%, kamēr starptautiskais Stoxx 600 zaudēja 0.7%.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv