Admiral Markets

Brent markas jēlnaftas cena pārsniegusi $80 par barelu

Treideri.lv | 13. septembris 2018 14:05
Brent markas jēlnaftas cena pārsniegusi $80 par barelu

Jēlnaftas vērtība pieaug pēc statistikas datu publikācijas, kas liecina, ka ASV naftas rezerves pagājušajā nedēļā sarukušas par 8.64 miljoniem barelu.

Naftas cenas turpina pieaugt pēc ASV enerģētikas ministrijas atskaites par kurināmā komerciālajām rezervēm valstī.

Brent markas novembra nākotnes līgumu cena Londonas biržā ICE Futures pirmo reizi kopš 22. maija pārsniedza cenas robežu $80 par barelu. Tikmēr WTI markas oktobra nākotnes līgumu kotācijas Ņujorkas preču biržā pieaugušas līdz 70.76 dolāriem par barelu.

Pēc Amerikas naftas institūta (API) datu publikācijas, par kopš jūlija straujāko naftas rezervju samazinājumu, abu jēlnaftas veidu vērtība pieaugusi par vairāk nekā 2%. Institūts informāciju pēc brīvprātības principa iegūst no naftas pārstrādes rūpnīcu, naftas glabātuvju un naftas vadu operatoriem.

Pēc trešdien publicētajiem oficiālajiem Enerģētikas ministrijas datiem, nedēļā līdz 7. septembrim naftas rezerves sarukušas par 5.3 miljoniem barelu.

S&P Global Platts aptaujāto eksperti vidēji prognozēja kritumu par aptuveni 2.7 miljoniem barelu.

Naftas rezerves Kušingas terminālī, kur glabājas NYMEX biržā tirgotā nafta, sarukušas par 1.242 miljoniem barelu.

Enerģētikas ministrija arī paziņojusi, ka benzīna rezerves pagājušajā nedēļā pieaugušas par 1.3 miljoniem barelu, savukārt destilātu – par 6.2 miljoniem barelu. Analītiķi prognozēja, ka benzīna rezerves paliks nemainīgas, savukārt destilātu rezervēm tika prognozēts 2.3 miljonu barelu pieaugums.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv