BMO Capital Markets: eiro nākamajos sešos mēnešos, visticamāk, kritīsies līdz USD 1.08

Treideri.lv | 17. decembris 2019 22:35
BMO Capital Markets: eiro nākamajos sešos mēnešos, visticamāk, kritīsies līdz USD 1.08

Situācija Eirozonas ekonomikā neļaus vienotajai valūtai nostiprināties.

WSJ dolāra indekss, kas aprēķina ASV valūtas dinamiku salīdzinājumā ar 16 citu valūtu grozu, no pirmdienas 90.15 pieauga līdz 90.35, jo bailes no smaga Brexit vājināja Lielbritānijas mārciņu attiecībā pret dolāru.

Dolāra kursam palīdzēja arī eiro lejupslīde, kas notika pēc amatpersonu negatīvajiem komentāriem par nākamā gada izaugsmes un inflācijas izredzēm. “Palielinājies ilgstošas zemas izaugsmes un inflācijas risks, ko izraisa anēmiska ražošana un sabiedrības novecošanās”, – teikts Eiropas Komisijas ziņojumā par Eirozonas ekonomikas politiku.

Paredzams, ka fiskālā politika Eirozonā 2020. un 2021. gados būs neitrāla vai nedaudz ekspansīva. Saskaņā ar ziņojumu tekošā konta proficīts samazināsies.

“Turpmāks investīciju un citu ražošanas izmaksu pieaugums dalībvalstīs ar labvēlīgu budžeta situāciju veicinās izaugsmi īstermiņā un vidējā termiņā, kā arī palīdzēs līdzsvarot Eirozonas ekonomiku”.

Eiro, visticamāk, nākamajos sešos mēnešos no pašreizējiem USD 1.1163 noslīdēs līdz USD 1.08 jauno Eiropas Centrālās bankas stimulu laikā, prognozē BMO Capital Markets.

“Mūsu oficiālā prognoze paredz, ka ECB politika 2020. gada pirmajā pusē nemainās”, – norāda BMO FX stratēģis Stīvens Gallo. Taču, ja ECB stimuliem nebūs lielas ietekmes uz eiro, tad mēs uzskatām, ka ES-27 politiskajai programmai un ar tirdzniecību saistītajiem faktoriem būs nozīme”, – uzskata Gallo.

Nākamajos trīs mēnešos eiro/dolāra kursam vajadzētu būt diapazonā no 1.10 līdz 1.12, prognozē eksperts.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv