Bloomberg: Latvija līdzīgi kā Šveice kļūst par finanšu noguldījumu centru

Treideri | 30. augusts 2012 19:16
Bloomberg: Latvija līdzīgi kā Šveice kļūst par finanšu noguldījumu centru
Foto: Bloomberg

Pēc ziņu aģentūras Bloomberg uzskatiem, Latvija līdzīgi kā Šveice kļūst par finanšu noguldījumu centru, kurā savus noguldījumus veic turīgi ieguldītāji no bijušās Padomju Savienības.

Noguldījumu pieaugums Latvijas bankās saistīts ar finanšu problēmām Kiprā, kas spiež šos ieguldītājus meklēt alternatīvus “ofšorus” savai naudai.

Pirmajā pusgadā Latvijā ir noguldīti aptuveni 1,2 miljardi dolāru no valstīm ārpus Eiropas Savienības, savukārt nerezidentu kopējie noguldījumi ir sasnieguši 10 miljardu dolāru, kas ir aptuveni puse no visiem noguldījumiem. Tas pārsniedz Šveices rādītāju, kurai nerezidentu noguldījumi ir aptuveni 43%.

Kiprai meklējot palīdzību 19 miljardu dolāru apmērā, savukārt Krievijai piedzīvojot protestus vērstus pret prezidentu Vladimiru Putinu, noguldījumi Latvijas bankās aizvien pieaug. Kā atzīmē finanšu ministrs Andris Vilks, tad vēl joprojām ir spēcīgi signāli, ka nauda kura pamet Krieviju, Kipru un citas valstis tiek nogādāta kaut kur citur Eiropas Savienībā. Un šajā ziņā Latvija ir pievilcīga.

 

Treideri.lv


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv