Bloomberg: bezdarbs ASV jau tagad var sasniegt rekorda 20%

Treideri.lv | 23. aprīlis 2020 17:41
Bloomberg: bezdarbs ASV jau tagad var sasniegt rekorda 20%

Tas ir divas reizes vairāk, nekā 2008.-2009. gadu pasaules finanšu krīzes kulminācijā, ziņo Bloomberg.

Nedēļā līdz 18. aprīlim pieprasījumus bezdarba pabalstam iesnieguši gandrīz 4,5 miljoni amerikāņu, šodien ziņo ASV nodarbinātības ministrija. Tādējādi kopējais šādu iesniegumu skaits pēdējās piecās nedēļās sasniedzis 26,5 miljonus.

Ja visus šos cilvēkus skaita kā bezdarbniekus, tad bezdarba līmenis ASV aprīlī var sasniegt 20%, kas ir divas reizes vairāk par 2008.-2009. gadu pasaules finanšu krīzes kulminācijā sasniegtajiem 10%, raksta Bloomberg.

Vairumā štatu tiek novērots jaunu bezdarba pabalsta pieprasījumu skaita samazinājums nedēļā, un tas nozīmē zināmu atlaišanu tempu samazinājumu.

Kaut gan, paliek neskaidrs, ko tieši šie skaitļi atspoguļo: to, ka miljoni amerikāņu turpina zaudēt darbu, vai arī, ka viņiem, beidzot izdevies aizpildīt pieteikumu pabalstam pārslogotajās un bieži nestrādājošajās nodarbinātības ministrijas mājaslapās vai sazvanīt mūžīgi aizņemtās telefonlīnijas.

Akciju tirgus uz šīs statistikas publikāciju reaģēja ar pieaugumu, savukārt 10-gadīgo obligāciju ienesīgums tik pat kā nemainījās.

Atkārtoto bezdarba pabalstu pieprasījumu skaits nedēļā līdz 11. aprīlim pieaudzis par 4,1 miljonu līdz rekorda 16 miljoniem. Šādā veidā bezdarba līmenis, kuru sedz pabalsts (insured unemployment rate) sasniedzis 11%, kas atkal ir rekorda līmenis.

“Jaunākie dati liecina par trešo pēc kārtas nedēļas pirmreizējo pabalstu pieprasījumu, kas maksimumu 6,9 miljonus sasniedzis marta beigās”, – raksta Bloomberg ekonomisti. “Tas ir svarīgs pagrieziena punkts, taču pieprasījumu plūsma, visdrīzāk, turpināsies”.

Avots: Bloomberg

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv