BlackRock lielākais akcionārs pārdod visu savu kompānijas daļu

Treideri.lv | 12. maijs 2020 19:12
BlackRock lielākais akcionārs pārdod visu savu kompānijas daļu

PNC Financial uzskata, ka pienācis laiks izstāties no pasaulē lielākā aktīvu pārvaldnieka kapitāla.

BlackRock, kas pārvalda aktīvus par kopējo summu 7,4 triljoni ASSV dolāru, zaudēs savu lielāko akcionāru: Pitsburgas banka PNC Financial par 17 miljardiem dolāru pārdod tai piederošos 22% finanšu korporācijas akcijas. Šis lēmums iezīmē beigas ilgstošajām attiecībām, kuras tālajā 1994. gadā sākās ar korporācijas daļas iegādi par 240 miljoniem.

PNC paziņojuši, ka BlackRock daļu pārdošana ļaus atbrīvot līdzekļus potenciālai pārņemšanai – bankā norāda, ka, kā liecina vēsture, satricinājumi tirgos rada labvēlīgus apstākļus kompāniju pārņemšanai.

Savukārt eksperti norāda, ka lēmums pieņemts laikā, kad visas bankas saskārušās ar nepieciešamību rezervēt miljardus dolāru iespējamo koronavīrusa pandēmijas radīto zaudējumu segšanai. PNC paši saskārušies ar tīrās peļņas kritumu 1. ceturksnī par 28% uz pieckārtīgas tiesvedībām paredzēto rezervju palielināšanas rēķina.

Šādā veidā BalckRock daļu poārdošana ļaus kompānijai vēl arī uzlabot savus finansiālos rādītājus: pēc Jeffries analītiķu vērtējuma, PNC iegūs vairāk kā 5 miljardu dolāru peļņu, kas veicinās pirmā līmeņa (tier 1) kapitāla rādītāju pieaugumu no 9.4% līdz 11.5%.

BlackRock paziņojuši, ka kompānija akciju atpirkšanas programmas ietvaros no PNC tās iegādāsies par 1,1 miljardu dolāru, kā rezultātā programmas apjoms šim gadam pieaugs līdz 1,5 miljardiem dolāru.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv