Bizness īsumā, 30.11.2012.

Treideri | 30. novembris 2012 09:53
Bizness īsumā, 30.11.2012.

Ventspils brīvosta nākamā gada budžetā ieplānojusi 26 miljonu latu lielus līdzekļus investīciju projektiem. No kopējā budžeta attīstībai novirzīti tiek vairāk nekā 60%. Par galvenajām prioritātēm noteikti projekti esošo pozīciju stiprināšanai – beramkravu un šķidro kravu pārkraušanai, kā arī rūpniecības attīstībai ostas teritorijā un infrastruktūras uzlabošanai. Pēc pārkrauto kravu apjoma, Ventspils osta ir otra lielākā Latvijā, piekāpjoties tikai Rīgai.

“SMP Bank” koncerns šogad deviņos mēnešos strādājis ar vairāk nekā miljonu latu lielu peļņu. Salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn, peļņa palielinājusies par 2,5 reizēm. “SMP Bank” aktīvi septembra beigās pieauguši par 11%, pārsniedzot 162 miljonus latu.

“GE Money Bank” trijos ceturkšņos cietusi vairāk nekā 4 miljonu latu lielus zaudējumus. Pretstatā pagājušajam gadam, tas ir par 40% mazāk. Bankas aktīvi šogad ir samazinājušies par 10 miljoniem latu, līdz 103 miljoniem. Atgādinām, ka “GE Money Bank” cenšas pēc iespējas veiksmīgāk pamest Latvijas tirgu, pieļaujot iespēju, ka banka tiks pārdota arī kādam citam investoram.

Kanādas un Nacionālās hokeja līgas klubs Toronto “Maple Leafs” atzīts par visu laiku vērtīgāko NHL klubu. Biznesa žurnāls Forbes tā vērtību aplēsis uz miljardu dolāru. Līdz ar to “Maple Leafs” ir pirmais hokeja klubs, kurš pārsniedzis miljarda dolāru vērtību. Otrajā vietā pēc vērtības Forbes ierindojis Ņujorkas “Rangers”, bet trešajā vietā Monreālas “Canadians”. Vidējie NHL ieņēmumi pērn bija teju 3,5 miljardi dolāru, kas lokautā esošajai līgai ir bijusi izaugsme par 18%.

Būvmateriālu ražošanas nozares līderis pēc pēdējiem finanšu gada pārskatiem ir “Cemex”. Cementa ražotāja ieņēmumi pārsnieguši 50 miljonus latu. Latvijas Biznesa gada pārskatā “Cemex” apsteidzis tādus uzņēmumus, kā “Knauf” un logu un durvju ražotāju “Skonto Plan”. Pārskatā norādīta kopsakarība starp cementa patēriņu uz vienu iedzīvotāju, kas ir cieši saistīta ar valsts attīstības rādītājiem. Latvijai atbilstoši rādītāji būtu ap 400 līdz 500 kilogramiem cementa uz iedzīvotāju, bet patiesie apjomi ir 180 kilogrami. Ekspertu vērtējumā, tas liecina par lielo apjomu, kas vēl var tikt ieguldīts infrastruktūras un mājokļu būvniecībā.

Degvielas nozarē “Orlen Latvija” vairumtirdzniecībā apsteigusi lielākos degvielas staciju uzturētājus “Statoil”, “Lukoil” un “Neste”. “Orlen Latvija” apgrozījums pārsniedzis 369 miljonus latu. Vēl vadošo degvielas tirgotāju topā iekļuvuši arī uzņēmumi “Kurzemes degviela”, “Fast Bunkering”, “Virši-A” un “Ventspils naftas termināls”. Degvielas tirgotāji pauduši savu nostāju par apliekamajiem nodokļiem degvielai un autogāzei, aicinot valdību autogāzes tirdzniecību aplikt ar tādiem pašiem nodokļiem kā degvielu. Tieši nodokļu dēļ, autogāze šobrīd ir krietni izdevīgāka par benzīna vai dīzeļdegvielas cenām.

“Latvijas gāzes” peļņa deviņos mēnešos teju sasniegusi 7 miljonus latu, kas ir samazinājums par ceturto daļu. Savukārt “Latvijas gāzes” ieņēmumi ir palielinājušies līdz 293 miljoniem latu. Ieņēmumu pieaugumu uzņēmumā skaidro ar tarifu kāpumu atsevišķākām klientu grupām. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, tarifs ir audzis par 33%. Tikmēr “Latvijas gāzes” vadība informējusi par sarunām ar gāzes piegādātāju “Gazprom”, lai arī nākamajā gadā tiktu piemērota 15% liela gāzes iepirkuma atlaide.

Lauksaimnieki, kuri iesaistījušies kaņepju audzēšanā saskata labas peļņas iespējas, tāpēc nākamgad paredzēts palielināt kaņepju platības divkārt, no 600 hektāriem uz 1200. Industriālo kaņepju asociācijā arī informējuši par nodomu veidot kaņepju audzētāju kooperatīvu. Lielākās kaņepju platības ir Kurzemē un arī Latgalē.

Avots: Latvijasradio


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv