Bizness īsumā, 21.12.2012.

Treideri | 21. decembris 2012 16:43
Bizness īsumā, 21.12.2012.

Baltijas valstu tūrisma asociācijas nolēmušas sadarboties, lai kopīgi piesaistītu lielāku tūristu skaitu. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas asociācijas kopīgi veidos mārketinga aktivitātes, tāpat kā kopīgi organizēs citu valstu žurnālistu un tūrisma nozares darbinieku vizītes. Paredzams, ka sadarbības rezultātā, Baltijas valstīm pavērsies lielākas iespējas piesaistīt arī Eiropas Savienības atbalsta līdzekļus pārrobežu projektu attīstībai.

Dzelzceļa pārvadātāja “Pasažieru vilciens” šogad apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par vairāk nekā 3%. 11 mēnešos pārvesti teju 18 miljoni pasažieru. Uzņēmuma vadītājs Artis Birkmanis jau iepriekš ir skaidrojis, ka pasažieru skaits vilcienos šogad ir zemāks vēsās vasaras dēļ. “Pasažieru vilcienam” visizdevīgākais maršruts ir uz Jūrmalu, tāpēc jo karstāka vasara, jo vairāk pasažieru.

ASV farmācijas un biotehnoloģiju kompānija “Amgen” saņēmusi vairāk nekā 600 miljonu dolāru lielu naudassodu par neatbilstoši marķētu medikamentu laišanu tirgū. Uzņēmuma ražotais mazasinības ārstēšanas preparāts nav pacientiem atbilstošs, tā kā atbilstošās iestādes nav ļāvušas tā reģistrāciju. Taču kompānija ignorējusi šo apstākli un centusies gūt maksimālu peļņu, apdraudot patērētāju veselības stāvokli.

Kanādas kompānija “Research in motion”, kura pazīstama kā viedtelefonu “Blackberry” ražotāja, kārtējo reizi piedzīvojusi peļņas kritumu. Triju mēnešu peļņa samazinājusies no 265 miljoniem dolāru pagājušajā gadā uz 9 miljoniem šogad. “Blackberry” telefonu pārdošana piedzīvojusi smagu triecienu no Apple un Android sistēmā strādājošiem telefonu ražotājiem. RIM paziņojis, ka veido jaunu telefonu operētājsistēmu ar kuru saista lielas cerības. Ja “Blackberry” telefoniem neizdosies atjaunot patērētāju pārliecību savam zīmolam, tā pozīcijas var tikt pamatīgi apdraudētas. ASV tirgū “Blackberry” jau izteikti zaudē saviem konkurentiem, kamēr pēdējie dati no starptautiskās pārdošanas, uzrāda dziļākas lejupslīdes tendenci arī citviet pasaulē.

Aktīvākā Ziemassvētku iepirkšanās vēl tikai priekšā, tā atzinuši tirgotāji. Lielāko mazumtirdzniecības tīklu pārstāvji bija vienisprātis, ka pircēju lielākais pieplūdums veikalos gaidāms divas dienas pirms svētkiem. Iepirkšanās bums jau ir sācies šonedēļ, taču tas vēl atpaliek no lielākā apjoma. Tajā pašā laikā, veikalu pārstāvji lēš, ka šogad pārdošanas rādītāji visticamāk būs pagājušā gada līmenī. Naudas plānošanas eksperti ne reizi vien atgādinājuši, ka pareizākā pieeja ģimenes budžetam būtu dāvanas Ziemassvētkiem gādāt laicīgi, nevis pēdējā brīdī.

Nasdaq OMX Rīgas biržā vakar lielākais apgrozījums sasniegts ar “Valmieras stikla šķiedras” akcijām. Tās pirktas par 13 tūkstošiem latu. 11 darījumos uzņēmuma akciju cena palielinājās par vairāk nekā 2,5% līdz 80 santīmiem par akciju. Otrajā vietā ierindojušās “Latvijas gāzes”, bet trešajā vietā “Rīgas kuģu būvētavas: akcijas. Biržas kopējais apgrozījums pārsniedza 44 tūkstošus latu.

Eiro ieviešana pati par sevi nebūs iemesls, lai Latvijā pēkšņi palielinātos investīcijas, to aģentūrai BNS atzinis konsultāciju kompānijas “Ernst&Young” partneris Guntars Krols. Eiro valūta vairāk palīdz radīt pozitīvu noskaņojumu investoriem, jo gala lēmums par ieguldīšanu tāpat tiek pieņemts izvērtējot katra projekta īpatnības. Līdz ar to, eiro būs tikai viens no papildus argumentiem, kāpēc investēt Latvijas ekonomikā.

Lielākās Āzijas aviokompānijas “Cathay Pacific Airways” stjuarti tomēr smaidīs, tā paziņojusi aviokompānijas stjuartu apvienība. Jau ziņojām, ka “Cathay Pacific” lidojumu apkalpojošais personāls piedraudēja nepasniegt maltītes, alkoholu, kā arī nesmaidīt Ziemassvētku brīvdienu lidojumos, ja aviokompānija nepaaugstinās algas. “Cathay Pacific” šobrīd cīnās ar zaudējumu samazinājumu, tāpēc algas pielikuma vietā piedāvājusi garākas brīvdienas starp lidojumiem.

Avots: Latvijasradio


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv