Bitcoin turpina krist, taču panikai vēl ir par agru

Treideri.lv | 20. decembris 2017 09:28
Bitcoin turpina krist, taču panikai vēl ir par agru

Valūtas sēž diapazonos, kaut gan ASV dolārs demonstrē vājus centienus atgūt vakardienas zaudējumus. Bitcoin turpina krist, viešot šausmas tiem, kas to tikko iegādājušies. Nafta aug uz labvēlīgās rezervju statistikas fona, ko vakar publicēja Amerikas naftas institūts.

Bitcoin: nelaime nenāk brēkdama

Ziņas par hakeru uzbrukumu un Korejas kriptovalūtu biržas Youbit bankrotu iedragājušas bitcoin vērtību, kas attiecībā pret nedēļas nogalē CME biržā sasniegtajiem maksimumiem zaudējusi vairāk kā 20%. Šorīt populārākā no kriptovalūtām tirgojās ap 15657 dolāriem un, neskatoties uz to, ka šobrīd izdevies daļu zaudējumu atspēlēt, tā joprojām atrodas sarkanajā zonā un riskē ar zaudējumu noslēgt ceturto dienu pēc kārtas.

Regulējošās iestādes nenogurstoši brīdina investorus un treiderus par riskiem, kas saistīti ar kriptovalūtu tirdzniecību. Singapūras Centrālā Banka norādījusi uz šī tirgus spekulatīvo raksturu. Japāna ir viena no retajām valstīm, kas bitcoin atzinusi par maksāšanas līdzekli, taču pat tur finanšu ministrs paziņojis, ka virtuālā nauda nav atzīstama par uzticamu valūtu. Tikmēr Japānas investori pēc dažādiem aprēķiniem veic 30% līdz 50% no visas bitcoin tirdzniecības. Kopumā trauksmainie signāli un apokaliptiskie komentāri attiecībā uz bitcoin un tā straujo kāpumu jau sen vairs nav nekāds jaunums. Jautājums ir – cik ļoti šī kripto-drudža pārņemtie treideri ir gatavi tiem ticēt. Ciparu valūtām 20% korekcija ir sīkums. Šī gada novembrī bitcoin vērtība’četru dienu laikā kritās par 30%, pirms tam septembrī – par 40%, un katru reizi kritums piesaistīja jaunus pircējus un veicināja jaunu rekordu sasniegšanu.

Vai nodokļu reforma dolāram palīdzēs?

Dolārs vakar atkal kritās gandrīz visos valūtu pāros, taču šorīt ir stabilizējies un pat nedaudz pakāpies pēc ziņām, ka Pārstāvju palāta AS Kongresā apstiprinājusi pēdējo 30 gadu laikā apjomīgāko nodokļu reformu Savienotajās Valstīs. Neskatoties uz nelielajām grūtībām, kuru dēļ Kongresam, iespējams, nāksies vēlreiz balsot šajā jautājumā, Trampam radušās reālas izredzes pieņemt likumu līdz Ziemassvētkiem un izpildīt vismaz vienu no saviem priekšvēlēšanu solījumiem. Reforma kā tāda ir strīdīga. Nebūt ne visi ir pārliecināti, ka tā ekonomikā radīs stimulējošu efektu un veicinās tās izaugsmi. Taču korporatīvais segments noteikti būs ieguvējs.

USD/JPY šorīt pakāpies par 0.17% un nonācis kāpuma līderos. Pāris aktīvi testē 113.00 pretestību, kuras pārvarēšana pavērs ceļu līdz pagājušās nedēļas maksimumam ap 113.75. Tikmēr rīt notiks Japānas Bankas sanāksme un šis apstāklis ir spējīgs ierobežot pāra kāpuma potenciālu, vismaz līdz brīdim, kad tirgus pārliecināsies, ka Japānas regulators nepakļaujas bara instinktam un neplāno atteikties no stimuliem tūlīt pēc ECB un FRS. Runas par to, ka CB ir gatava samazināt savu apjomīgo aktīvu iegādes programmu vai pat atteikties no mērķa ienesīguma politikas, tirgū paklīda novembrī, kad bankas vadītājs Haruhiko Kuroda paziņoja, ka noteiktā brīdī zemās likmes sāk ekonomikā radīt pretēju efektu. Tieši šī nenoteiktība turēja jēnu uz ūdens, neskatoties uz likmju diferenciāla pieaugumu un interesi par risku.

Eiro vakar tomēr pakāpās, nostiprinoties virs 1.18, neskatoties uz to, ka IFO indeksi neattaisnoja prognozes. Tagad dienas kārtībā ir nākošais pretestības apgabals 1.1850 un tad 1.19. Neskatoties uz pircēju potenciāla saglabāšanos, vienotajai valūtai būs grūti pakāpties daudz augstāk par šī brīža līmeņiem, ja, atbildot uz ASV Kongresa lēmumu apstiprināt nodokļu reformas likumprojektu, tirgus sāks pirkt dolārus.

Mārciņai šodien izšķirošā diena: Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī šodien parlamentā uzstāsies ar atskaiti par finanšu stabilitāti (FSR), un šis notikums nav vienkārši sarkana atzīme visos kalendāros. Ja viņš izmantos gadījumu, lai atdzesētu prognozes attiecībā uz likmēm, mārciņai draud atgriešanās pie lokālā atbalsta 1.33, pat neskatoties uz to, ka tirgus jau tā no Anglijas Bankas negaida paaugstinājumu ātrāk par 2018. gada otro pusgadu.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv