Bitcoin salīdzināšana ar zeltu ir nevietā

Treideri.lv | 23. februāris 2018 15:27
Bitcoin salīdzināšana ar zeltu ir nevietā

Investīciju eksperts Čārlijs Morriss (Charlie Morris) uzskata, ka zelta salīdzināšana ar kriptovalūtām ir nevietā, jo tie ir divi pilnīgi atšķirīgi aktīvi. Zelta un bitcoin līdzības no kriptoinvestoru puses ir parspīlētas.

“Zelts ir vērtību saglabāšanas mērs, kuram ir tūkstošiem gadu gara vēsture un tā pastāvēs vēl vismaz tikpat ilgi. Bitcoin ir jauns un spekulatīvs aktīvs. Investoros tas izraisa sajūsmu, taču salīdzināšana ar zeltu ir pārspīleta, pat nevietā”, intervijā LBMA saka kompānijas Newscape Capital investīciju eksperts Charlie Morris.

Vienīgais, kas apvieno zeltu un bitcoin, ir tā piegādes ierobežojumi. “Bitcoin radīts ar zelta īpašību, kas ierobežo tā daudzumu. Tas nozīmē, ka piegādes apjomi samazināsies. Citu līdzību starp viņiem nav”, pārliecināts eksperts.

Kas attiecas uz pieprasījumu, tad situācija ir pilnīgi nesalīdzināma, uzskata Morriss. “Zelts ir ilgtermiņa kapitāla saglabāšanas līdzeklis pret vērtības zudumu, kas notiek pieaugot inflācijai. Bitcoin vērtība pieaug tikai uz kriptoinvestoru ticības pamata. Kriptovalūtas drīzāk līdzinās sociālam aktīvam, bet nekādā ziņā dārgmetāliem.”

Čārlijs Morriss arī pastāstīja par ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem, kas ietekmēs zeltu un bitcoin.

“Ekonomikas izaugsmes un politiskās stabilitātes apstākļos bitcoin, bez šaubām, būs ļoti populārs spekulācijas aktīvs. Tomēr ekonomisku grūtību vai kara apstākļos, cilvēki atdos priekšroku dzeltenajam metālam, nevis kriptovalūtai”, uzskata Morriss.

Lai bitcoin varētu pastāvēt, ir jābūt aktīvai un maksātspējīgai kriptosabiedrībai. Tas palīdzēs uzturēt bitcoin vērtību. Taču brīdī, kad cilvēki pārstās ieguldīt naudas līdzekļus kriptovalūtā, bitcoin cena samazināsies. Kriptosabiedrības noskaņojums kļūs depresīvs un beigās interese par bitcoin izzudīs.

Kopš 2018.gada sākuma zelta cenas pārsniedza psiholoģiski svarīgo 1300 USD robežu un spēja nostiprināties virs tās. Tajā pašā laikā bitcoin, pēc sasniegtajiem maksimumiem 2017.gada decembrī, pārdzīvoja lielas cenu izmaiņas.

Avots: Latgold.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv