Bitcoin kārtējie maksimumi biedē ekspertus

Treideri.lv | 7. decembris 2017 09:54
Bitcoin kārtējie maksimumi biedē ekspertus

Āzijas akciju tirgi atgūstas pēc vakardienas krituma, nafta cenšas nostabilizēties jaunajos līmeņos, savukārt dolārs aug visos galvenajos valūtu pāros.

Austrālijas dolāru pieviļ statistika

Austrālijas dolārs krīt otro dienu pēc kārtas. Valūta šorīt atjaunoja minimumus ap 0.7536, un šoreiz par iemeslu pārdošanām kalpoja tirdzniecības bilances atskaite, kas liecina par strauju proficīta samazināšanos līdz pēdējā pusgada zemākajam līmenim.

Tikmēr eksports, galvenokārt uz kalnrūpniecības un metalurģijas pārdošanu krituma rēķina, samazinājies par par 3%, savukārt imports pieaudzis par 2%. Vēl jo vairāk, tīrā eksporta rādītāji tiek izmantoti IKP aprēķinos, tāpēc 4. ceturkšņa rādītāji mūs diez vai spēs iepriecināt. Fundamentāli, AUD kritums šķiet vairāk attaisnots nekā tā kāpums. Taču tehniski, viss nav tik vienkārši. Šorīt AUD/USD pietuvojās 0.7540-30 atbalsta apgabalam, kas jau divreiz noturēja tā kritumu. Visdrīzāk, arī šoreiz tam izdosies ierobežot pārdevēju aktivitāti, vismaz kamēr tirgū nemainīsies status quo, tam nepieciešams, kā minimums, pārliecinošs USD trends augšup visā tirgus spektrā, nevis tikai jaunattīstības un izejvielu valūtu segmentos. Savukārt, ja pāris pārvarēs minēto atbalsta zonu, kura ietver arī 21. novembra un 22. jūnija minimumus, iespējams kritums līdz 0.7420.

Jēna nespēj šķērsot 112.00 un maina virzienu

Arī jenai šodien neveicas. Piedzīvojot kritumu pārī ar dolāru, tā ar austrālieti dala izstumtā titulu. Šorīt uzstājoties, Haruhiko Kuroda pielika ne mazums pūļu, lai kliedētu investoru cerības un monetārās politikas kursa izmaiņām 21. decembra sanāksmē. Regulatora vadītājs skaidri lika saprast, ka CB darīs visu iespējamo, lai sasniegtu nospraustos mērķus, respektīvi, novestu ekonomiku līdz 2% inflācijai. Viņa komentāri mazināja pircēju spiedienu uz jēnu, pat neskatoties uz nelielo ASV obligāciju ienesīguma kritumu. Bez tam, tirgū atkal atgriežas interese par risku, kas arī veicina Japānas valūtas kritumu. No tehniskā viedokļa, USD/JPY nespēja šķērsot 112.00 atbalstu un koriģējas līdz diapazona vidum, kur pie 112.50 sastapis īstermiņa pretestību. Ja pāris spēs tikt tālāk un pārvarēt vakardienas maksimumu 112.65, to apturēs 113.00.

Bitcoin jau dārgāks par 14 tūkstošiem dolāru

Bitcoin turpina atjaunot maksimumus, un, šķiet, nav nekā, kas spētu to apturēt. Šorīt kriptovalūta pārvarēja kārtējo apaļo atzīmi – 14 000 USD. Šī brīža maksimums ir 14 156, taču situācija mainās ātrāk, nekā var spēt to uzrakstīt. Daudzi eksperti nobažījušies par šo straujo kāpumu, salīdzinot bitcoin ar burbuli vai finanšu piramīdu, kas, tomēr, netraucē kriptovalūtai audzēt cenu par 50% nedēļā. Tā pamazām ieiet konservatīvajā finanšu sfērā, savukārt parādoties bitcoin nākotnes līgumiem, šis process tikai paātrināsies. Tieši tas šobrīd uzkurina ažiotāžu ap šo digitālo aktīvu, padarot to par vilcienu bez bremzēm. 30% Goldman aptaujāto klientu ir pārliecināti, ka bitcoin turpinās augt un tikai 15% liek uz vērtības kritumu. Šobrīd diez vai kāds uzņemsies sniegt precīzas prognozes, taču visi eksperti ir vienisprātis, ka labi tas nebeigsies.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv