Bitcoin jau dārgāks par $10 000, pārējās valūtas kautrīgi sēž diapazonos

Treideri.lv | 29. novembris 2017 10:11
Bitcoin jau dārgāks par $10 000, pārējās valūtas kautrīgi sēž diapazonos

Dolārs, nafta, zelts, OPEC sanāksme, ASV nodokļu reforma un pat Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi – viss nobīdīts otrajā plānā. Āzijas sesijā atkal visi runā par bitcoin un tās kārtējo rekordu.

Viens bitcoin dārgās par 10 tūkstošiem dolāru

Pirmo reizi visā kriptovalūtas pastāvēšanas vēsturē bitcoin kurss pārkāpis $10 000 atzīmi un šobrīd tirgojas ap 10 700 dolāriem. Kopš dienas sākuma tas pakāpies  par gandrīz 9%, savukārt kopš gada sākuma – par vairāk kā 1 000%. Tirgu pārņēmusī eiforija bitcoin no pagrīdes iznesusi finanšu instrumentu pamata apgrozībā. Reālais kriptovalūtās veikto maksājumu apjoms gan joprojām nav liels, taču interese par šo tehnoloģiju turpina pieaugt, savukārt burbulis plešas plašumā. Eksperti cits pēc cita sauc bitcoin par finanšu piramīdu, krāpšanu un mūsu ēras lielāko apmānu, kas gan netraucē viņiem paaugstināt savas prognozes attiecībā uz šīs valūtas kursu. Tāpat kā jebkurš cits burbulis, arī šis reiz plīsīs un, ņemot vērā tā apjomus, sekas būs jūtamas tālu aiz kriptovalūtu pasaules robežām. Taču kad tas notiks, un kas kalpos tam par impulsu – neviens nezin. Tikmēr bitcoin pārliecinoši iekaro jaunas virsotnes.

Tradicionālās valūtas strādā kontekstā ar bitcoin – demonstrējot stabilitāti un kustību samērību. Dolāra indekss krities par 0.1%, tikmēr ASV valūta nedaudz pakāpusies pret Japānas jēnu, kā arī Austrālijas un Jaunzēlandes dolāriem.

Dolāram ir cerības turpināt kāpumu

Senāta banku komiteja vakar saskaņoja un apstiprināja savu ASV nodokļu reformas versiju, nosūtot to tālākajām instancēm. Šī ziņa palīdzēja dolāram atgūt visus iepriekš dienas gaitā gūtos zaudējumus, taču Āzijā entuziasms attiecībā uz amerikāņu valūtu saruka. Šorīt dolāram dienas kārtībā ir divi nozīmīgi notikumi: Dženetas Jellenas uzstāšanās Kongresā un 3. ceturkšņa IKP (otrais vērtējums) publikācija. Interesanti, ka makro-statistika, visdrīzāk, uzlabosies, savukārt Jellenas pozīcija attiecībā uz monetāro politiku un ekonomiku diez vai mainīsies. Kaut gan, kuru tas tagad interesē? IKP pārskatīšana par labu paaugstinājumam un jo īpaši cenu komponenšu pieaugums šovakar var iekustināt dolāra pircējus, taču šī brīža diapazoni diez vai tiks pārkāpti.

Galveno valūtu pāru dinamika

EUR/USD cenšas atgriezties virs 1.1860. Vakardienas izrāviens zemāk sabojāja īstermiņa tehnisko ainu, taču pircējiem vēl ir cerības visu izlabot, jo īpaši, ja Vācijas inflācijas dati šodien pārspēs prognozes. Tiek prognozēts, ka novembra provizoriskais CPI iznāks 0.3% līmenī mēneša izteiksmē un 1.7% – gadā.

GBP/USD vakar nedaudz cieta kārtējā Lielbritānijas un ES strīda dēļ par robežām ar Ziemeļīriju, taču pāris ātri vien atguva pozīcijas un pat pakāpās, kad pasaule uzzināja, ka Deivids Deiviss un Mišels Barnjē saskaņojuši slavenās kompensācijas summu. Līdz nedēļas beigām makro-ekonomiskajā kalendārā attiecībā uz Lielbritāniju nav gandrīz nekā interesanta, tāpēc Brexit tēma britu valūtai paliks kā galvenais katalizators.

No tehniskā viedokļa, pretestība ap 1.34 ierobežo augošās dinamikas attīstību. Bez kārtīga stimula pāris, visdrīzāk, nespēs to pārvarēt, tādējādi atgriežoties īstermiņa diapazonā ar zemāko robežu ap 1.33-1.3280.

USD/JPY arī neizrāda nekādas dzīvības pazīmes. Runas par potenciālajām Japānas Bankas ienesīguma līknes mērķa politikas izmaiņām jēnas pircējus neiedvesmoja. Atlēcis no stabilā 111.00 atbalsta, USD/JPY turpina attīstīt augošu korekciju. No tehniskā viedokļa, izrāviens virs 112.00/10 ļaus runāt par īstermiņa pamata izveidošanu, taču augošas dinamikas attīstībai vidējā termiņā nepieciešams atgriezties virs 113.00.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv