Bitcoin iet interneta pēdās

Treideri.lv | 31. jūlijs 2017 16:14
Iesaki:
Bitcoin iet interneta pēdās

Starptautiskā diversifikācija jebkurā tās izpratnē palīdz pārvarēt indivīda absolūto atkarību no valsts un līdz minimumam samazina valsts iespējas piespiest tās pilsoņus uz kādu konkrētu rīcību. Un šajā ziņā bitcoin, kas pēc būtības ir starptautisks aktīvs, ir nozīmīgs šādas diversifikācijas stratēģijas elements.

Bitcoin, kā starptautisko maksājumu un līdzekļu pārvešanas mehānismam, piemīt milzīga vērtība. Jūs varat gan saņemt jebkādu summu no jebkuras valsts, gan pārskaitīt to uz jebkuru vietu pasaulē un tam nebūs nepieciešams nevienas valdības lēmums. Jūs varat realizēt šādus pārskaitījumus tik bieži, cik vien vēlaties, un neviens nespēs jums to aizliegt.

Tā, piemēram, Latīņamerikā bitcoin palīdz apiet ierobežojumus, ko uzlikušas vietējās valdības, kurām kapitāla kontrole ļauj to turēt valstī, tātad iegūt savā rīcībā vairāk naudas līdzekļu. Taču pārskaitījumus ar bitcoin valsts nav spējīga ne pārtvert, ne iesaldēt. Lūk kāpēc bitcoin ir tik revolucionāra un perspektīva tehnoloģija un lūk kāpēc tai jākļūst par katra investora svarīgu instrumentu starptautiskās diversifikācijas ietvaros. Bitcoin sagaida nebijis popularitātes pieaugums un uz tā rēķina var nopelnīt veselu bagātību. Gregs Vilsons, liels šīs ciparu valūtas eksperts, uzskata, ka bitcoin, līdzīgi kā 1995. gadā internets, piedzīvo savu liktenīgo brīdi, kas strauji mainīs tā vēsturi un aktīvi ieviesīs to visplašākajā lietošanā. Internetam šāds lūzuma brīdis bija 1995. gada 9. augusts, kad kompānija Netscape izgāja tirgū, biržā veicot sākotnējo publisko akciju piedāvājumu. Tieši tad tā iepazīstināja pasauli ar savu interneta pārlūku Netscape Navigator.

interneta lietotaji

Uz to brīdi internets pastāvēja jau 15 gadus, taču, lai cik dīvaini tas neliktos, pasaule joprojām nesteidzās pieņemt šo būtisko cilvēces izgudrojumu. 1995. gadā internetu lietoja vien 0.3% pasaules iedzīvotāju.

Internetam bija nepieciešams katalizators un par tādu kļuva Netscape, ko apliecina statistika. 1995. gadā pasaulē jau bija 16 miljoni interneta lietotāju. Ar Netscape Navigator parādīšanos, šis skaitlis līdz 1996. gada beigām pieauga vairāk kā divas reizes, sasniedzot 36 miljonus. Vēl piecus gadus vēlāk lietotāju skaits pārkāpa 500 miljonu lietotāju atzīmi, bet šobrīd tas pārsniedz 3.6 miljardus. Šī IPO panākumi kļuva par vēstures mantojumu un pateicoties tam pat radās termins “Netscape moments”, kas nu tiek lietots lūzuma punktos un notikumos, kas liecina par jaunas ēras sākumu industrijā. Acīmredzot, šobrīd šāds “Netscape moments” pienācis vēl vienai tehnoloģijai – Bitcoin.

Kaut gan izdarīt kādas prognozes šajā nozarē ir ārkārtīgi sarežģīti, jo īpaši, ņemot vērā pietiekošas uzkrātās pieredzes bāzes un vēsturisko perspektīvu trūkumu, tomēr var uzskatīt, ka pēdējo divu gadu laikā šīs kriptovalūtas segmentā bijis vien nozīmīgs notikums, pateicoties kuram situāciju ar bitcoin var salīdzināt ar to, kas 1995. gadā notika ar internetu. Šobrīd, pēc dažādiem aprēķiniem, bitcoin lieto no 15 līdz 35 miljoni lietotāju. Vidējais rādītājs ir 25 miljoni. Tie ir tieši 0.3% no pasaules iedzīvotāju skaita – tieši tik, cik bija interneta lietotāju līdz “Netscape momentam”. Un tieši tāpat, kā gadījumā ar internetu, bitcoin turpina gūt popularitāti.

Ja atceramies nozīmīgākos notikumus bitcoin vēsturē pēdējo divu gadu laikā, tad atmiņā nāk sekojošais:

– Brāļi Vinklvosi palaida kriptovalūtu biržu Gemini

– Bitcoin nokļuva The Economist pirmajā lapā

– Japānas ministru kabinets apstiprināja likumprojektu par virtuālo valūtu kā reālu maksāšanas līdzekļu atzīšanu

– Spēļu platforma Steam sāka pieņemt bitcoin maksājumus

– Šveices pilsētas Cūgas valdība palaida eksperimentālu projektu, kura ietvaros sāka pieņemt bitcoin norēķinos par komunālajiem maksājumiem

– Šveices dzelzceļa operators SBB sāka pieņemt bitcoin

– Bitcoin pirmo reizi 3 gadu laikā pārvarēja $1000 atzīmi

– Japāna piešķīra bitcoin oficiāla maksāšanas līdzekļa statusu

– Krievija paziņoja par plāniem legalizēt bitcoin 2018. gadā

– Fidelity paziņoja par bitcoin ieguves operāciju palaišanu

– Hedžfondi vērsās pie Goldman Sachs ar lūgumu sākt darbu ar bitcoin

– Arī Indija grasās legalizēt bitcoin

Viens notikums no šī saraksta izceļas uz kopējā fona kā “Netscape moments” – tā ir bitcoin legalizācija Japānā. Pēc tam Austošās saules zemē notika sekojošais:

– Vairāk kā 260. tūkstoši Japānas veikalu pieņēma bitcoin kā maksājumu līdzekli;

– Slavenā elektronikas tirgus Akihabara veikali sāka pieņemt bitcoin;

– Japāna radīja fintech-hub, ar domu veikt blockchain tehnoloģiju testēšanu;

– Japānas vadošās bitcoin biržas publiskoja plānus kriptovalūtu ieviešanas paātrināšanai.

Tas viss veicināja aktīvāku bitcoin izmantošanu Japānā. Kopš bitcoin legalizācijas brīža tirdzniecības apjomi LocalBitcoins biržā sāka augt, bet pēc jūnija pēdējās nedēļas rezultātiem sasnieguši gada maksimumu, pārsniedzot 4.7 miljonus jēnu (ap 42 tūkstošiem ASV dolāru).

Tokijas suši bārs Numazuko Ginza 1st ir vēl viens šīs kriptovalūtas pieaugošās popularitātes piemērs Japānā, Tas kā viens no pirmajiem sāka pieņemt bitcoin kā maksāšanas līdzekli. Kā stāsta restorāna vadība, ja pirms diviem gadiem mēnesī tika veikti vien pāris šādi maksājumi, tad 2017. gada martā to skaits pieauga līdz aptuveni 70, tādējādi pārspējot Numazuko Ginza prognozes.

Izskatās, ka vēsture apstiprinās, bitcoin legalizācija Japānā tiešām šai valūtai kļuva par “Netscape momentu”. Katru dienu miljoniem cilvēku nepagurstot strādā pie bitcoin uzlabošanas un tas arvien aktīvāk tiks ieviests plašākās masās. Lūk jau arī Dienvidkoreja paziņojusi par plāniem ķerties pie šīs kriptovalūtas regulācijas un legalizācijas. Japānas uzsāktais trends uzņem apgriezienus.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv