Bitcoin cena pieaugusi līdz $8200: kriptovalūtu ziema beigusies?

Treideri.lv | 15. maijs 2019 11:08
Bitcoin cena pieaugusi līdz $8200: kriptovalūtu ziema beigusies?

Pēdējo dienu laikā bitcoin kurss strauji pieaudzis, kaut gan daudzi tradicionālie finanšu tirgi demonstrē lejupslīdi saistībā ar ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecību saasināšanos.

14. maijā otrdien bitcoin vērtība pieaugs līdz $8200 par monētu. Tas ir augstākais rādītājs kopš 2018. gada 31. jūlija. Burtiski pagājušajā nedēļā pati populārākā kriptovalūta tirgojās zem $6000 atzīmes, savukārt gada sākumā digitālo valūtu flagmaņa vērtība svārstījās ap $3500. Straujais pieaugums ļauj šī tirgus entuziastiem apgalvot, ka kriptovalūtu ziema ir beigusies.

Investori vērš uzmanību uz virtuālo valūtu pieaugošo institucionālo atbalstu. Piemēram, Facebook izstrādā savā sociālajā tīklā iebūvētu uz kriptovalūtu bāzētu maksājumu sistēmu. Turklāt pagājušajā nedēļā kompānija paziņoja, ka samazina ierobežojumus blokķēžu un kriptovalūtu reklāmām savā platformā.

Tajā pašā laikā platforma Bakkt, kas saņem atbalstu no Ņujorkas fondu biržas īpašnieka kompānijas, pirmdien paziņoja, ka vasarā sāk testēt bitcoin nākotnes līgumus (fjūčerus).

Uz ASV un Ķīnjas tirdzniecības konflikta eskalācijas fona, kas izraisījis strauju juaņa kursa lejupslīdi, bitcoin var kļūt interesantāks Ķīnas investoriem. Kaut gan valstī darbojas stingrs aizliegums attiecībā uz kriptovalūtu tirdzniecību, dažas ārpusbiržas platformas ļauj investoriem apiet ierobežojumus un tirgot digitālos aktīvus pret juaņu, atsaucoties uz Ķīnas kriptovalūtu investora Darrena Lī teikto, ziņo Wall Street Journal.

Pēc kriptovalūtu investīciju kompānijas BlackHorse Group direktora Adriana Leja domām, tirdzniecības spriedze ASV un Ķīnas attiecībās demonstrē “centralizācijas” negatīvās īpašības un paaugstina bitcoin un alternatīvo kriptovalūtu, kā ārpus valsts kontroles esošu aktīvu, pievilcību.

Pēc viņa domām, “zemākais punkts” ciparu aktīvu tirgū jau ir sasniegts. Šo faktu apliecina tas, ka tirgus pārstājis reaģēt uz negatīvām ziņām. Viena no pasaulē lielākajām kriptovalūtu biržām Binance pagājušajā nedēļā paziņoja par hakeru uzbrukumu, nozogot bitkoinus par kopējo summu vairāk kā $40 miljoniem, taču kurss pēc šīs ziņas tikai nedaudz izkustējās no vietas.

Taču ir arī virkne ciparu aktīvu tirgus ekspertu, kas skeptiski attiecas pret šobrīd vērojamo cenas pieaugumu. Investīciju blokķēžu fonda NGC Ventures dibinātājs un partneris Tonijs Gu nesen paziņojis, ka pārdevis bitcoin, lai sabalansētu tirgus portfeli. Spriežot pēc viņa viedokļa, kad visi ir noskaņoti pozitīvi, tas nozīmē, ka pienācis laiks attiecīgo aktīvu pārdot.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

 1. sds

  Cik novēroju, kāpums vairāk saistīts ar kriptas reklamēšanu un visādām motivējošām pasakām, nevis reāla pielietojuma atrašanu.Tātad visu šo borģeli var kasturot ar apzīmējumu ” plāns tirgus”.
  Nu bet mūs kā spekulantus tas nekad nav atturējis :))))Gan jau kaut kur uzkārpīsies, ka tik laicīgi paspētu nolekt.

 2. ja?_________

  Dīzāk izskatās, ka bitkoins tiek izmantots kā glābšanas riņķis.

 3. sds

  Jā.Kaut kur nesen uzdīros, ka mēģināšot pastumt zem ” commodities” un tirgot tautas masām caur fondiem.Gaidāmās stagnācijas apstākļos jauna aktīva parādīšanās ir ļoti nepieciešama.Pagaidām gan visi mēģinājumi padarīt kriptu par nepieciešamu produktu beigušies ar fiasko.No visa bara varbūt vienīgi ETH ir ar reālu pielietojumu.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv