Bitcoin-cash jau dārgāks par ethereum, nav vairs daudz līdz $1000

Treideri.lv | 21. augusts 2017 08:52
Bitcoin-cash jau dārgāks par ethereum, nav vairs daudz līdz $1000

Bitcoin-cash, vecās bitcoin alternatīvās versijas, kas tika palaista mēneša sākumā, cena strauji uzlēkusi, pakāpjoties par 86% pēc tam, kas kļuva zināms par tās sākotnēji paredzētās tīkla caurlaidības pārsniegšanu.

19. augustā bitcoin-cash cena pakāpās līdz 848 dolāriem par vienu monētu, bet tās kopējā tirgus kapitalizācija jau tuvojas 14 miljardiem ASV dolāru, kā rezultātā jaunā kriptovalūta apsteigusi ripl, kura kapitalizācija ir 6.1 miljards. Šobrīd tirgū pastāv jau vairāk kā 1000 ciparu valūtu, taču jaunais bitcoin atzars piekāpjas vien pašam bitcoin un ethereum, kuru kapitalizācija ir attiecīgi $69.9 un $28.2 miljardi. Pēc coinmarketcap.com datiem šobrīd bitcoin-cash tirgojas par 741 dolāru, bet tā tirgus kapitalizācija ir 12.24 miljardi dolāru, tikmēr visa kriptovalūtu segmenta kopējā kapitalizācija pārsniedz 145 miljardus dolāru.

No bitcoin-cash kāpuma ieguvēji, protams, ir tie, kas to iegādājās zemo līmeņos. Tāpat šis vilnis pievilinās mainerus, kuri saņem atalgojumu par transakciju apstrādi jaunizceptās monētas tīklā.

Kriptovalūtu sadārdzināšanās stimulē mainerus iedalīt arvien vairāk skaitļojamās jaudas bitcoin-cash blokķēdei, tādējādi atņemot to pašam bitcoin”,

– raksta nozares izstrādātājs Džimijs Songs no Coindesk. Bitcoin-cash ir alternatīva bitcoin versija ar vienu būtisku izmaiņu programmnodrošinājumā – pārskaitījumu lielāku caurlaidības spēju. Atsevišķi bitcoin un citu kriptovalūtu pārskaitījumi komponējas grupās, ko dēvē par blokiem, kurus apstrādā maineri, tādējādi par to saņemot atalgojumu bitcoin-cash monētās. Šobrīd bloku izmēra limits bitcoin tīklā ir viens megabaits. Jau divus gadus industrijā nerimst smagi strīdi par to, kādā veidā un kad palielināt tīkla caurlaidības spēju.

Debates ekosistēmā turpinās līdz pat šai dienai. Agrāk šajā mēnesī bitcoin tīklā notika Segregated Witness protokola fiksācija, kā arī tika panākta vienprātība jautājumā par bloka limita palielināšanu līdz diviem megabaitiem, kas būtu jārealizē vēl šogad. Taču iniciatīva jau saskārusies ar pretestību – pret iestājas grupa sākotnējo izstrādātāju. Grupas, kas radījušas bitcoin-cash, negrasījās gaidīt šī strīda atrisināšanu. Viņi vienkārši paņēma bitcoin atvērtā koda programmnodrošinājumu, palielināja bloka izmēru līdz 8 megabaitiem un 1. augustā palaida jauno kriptovalūtas versiju.

Neseno bitcoin-cash pirkšanas vilni izprovocēja pirmā 8 megabaitu bloka ieguve, kurā ietilps gandrīz 40 tūkstoši pārskaitījumu. Šāds izmērs tiek uzskatīts par anomālu, ņemot vērā, ka vairums bloku tīklā ir mazāki par 1 megabaitu.

Bloks tika apstrādāts pēc tam, kad tīkls tika burtiski pārpludināts ar pārskaitījumiem. Tas bija mēģinājums piespiedu kārtā radīt un izmēģināt 8 megabaitus lielo bloku”,

– ziņots vietnē CryptoCompare.

Lai nu kā, tīkls parādīja, ka tiešām var tikt galā ar vismaz vienu šāda apmēra bloku. Kaut gan uz doto brīdi nav acīmredzamu pazīmju, ka jaunā valūta piesaistījusi tik lielu lietotāju skaitu, ka kuram būtu nepieciešama papildus caurlaidības jauda. Taču, ja šajā rudenī debates par bloka izmēru atsāksies ar jaunu sparu, pieprasījums pēc bitcoin-cash var strauji augt.

bitcoin-cash

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv