Biržu fondu zelta krājumi ir tuvu rekordiem, un pie vainas nav tikai vīruss

Treideri.lv | 29. janvāris 2020 16:10
Biržu fondu zelta krājumi ir tuvu rekordiem, un pie vainas nav tikai vīruss

Ņemot vērā bailes no vīrusa, zemās procentu likmes un FRS uzvedību, investori palielina ieguldījumus fiziskajā zeltā.

Globālais zelta apjoms, ko uzkrājuši biržu fondi, ir sasniedzis augstāko līmeni septiņos gados, jo jaunā koronavīrusa ietekme uz tirgiem un noskaņojumu ir palielinājusi pieprasījumu pēc patvēruma aktīviem zemo procentu likmju laikā, un atliek pievienot vēl tikai dažas tonnas, lai rādītājs sasniegtu rekorda atzīmi.

Zelta etf

Grafikā redzami zelta uzkrājumi ETF, avots: Bloomberg

Pēdējais pieplūdums ar dārgmetāliem nodrošinātajos ETF seko četriem pieplūduma gadiem pēc kārtas, un tas notiek laikā, kad dzeltenā metāla cenas tuvojas kopš 2013. gada augstākajam līmenim.

Apstiprināto saslimšanas gadījumu skaits Ķīnā strauji pieaug, pārsniedzot oficiālo inficēšanās gadījumu skaitu pneimonijas epidēmijas laikā, un bojā gājuši vismaz 132 cilvēki.

Zelts šogad sadārdzinājies, jo nāvējošā vīrusa uzliesmojums draud radīt zaudējumus pasaules ekonomikai, izraisot straujas svārstības akciju tirdzniecībā reakcijā uz investoru noskaņojuma svārstībām.

Tradicionāli par labu patvēruma aktīvam nāk arī Federālo rezervju sistēmas signāli, ka procentu likmes, visticamāk, kādu noteiktu laiku saglabāsies zemas, kā arī fakts, ka regulators palielina savu bilanci, lai mazinātu spriedzi naudas tirgos. Šobrīd ASV reālās likmes ir negatīvas, tādējādi samazinot alternatīvos ar zelta turēšanu saistītos izdevumus.

“Pat ja situācija ar koronavīrusu uzlabojas, pastāv vērā ņemami iemesli prognozēt, ka zelta pieplūdums rezervēs turpināsies”, – uzskata Sidnejas ABC Bullion ģenerāldirektors Nikolass Frapels.

Visi citi faktori paliek spēkā, tai skaitā pieaugošā FRS bilance, zemas reālās likmes, kā arī FRS, Japānas bankas un Eiropas Centrālās bankas nevēlēšanās “normalizēt” politiku, piebilst eksperts.

Saskaņā ar Bloomberg datiem, pēc stāvokļa uz otrdienu, pasaules zelta krājumi ETF izauguši līdz 2561.2 tonnām, sasniedzot augstāko līmeni kopš 2013. gada janvāra. Maksimums, 2572.8 tonnas, tika sasniegts 2012. gada decembrī.

“Ja vīrusa izplatīšanās tiktu apturēta, mēs varētu redzēt kādu korekciju ETF fondos, bet, protams, nekādu strauju krājumu samazinājumu”, – norāda National Australia Bank Ltd ekonomists Džons Šarma.

Zemas likmes, ģeopolitiskās problēmas un iespējamā tirdzniecības spriedze saglabājas, sniedzot atbalstu pieprasījumam pēc zelta, e-pasta vēstulē klientiem norāda eksperts.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv