Bijušie bankas JPMorgan darbinieki atzīstas krāpniecībā

Treideri | 14. augusts 2012 15:05
Bijušie bankas JPMorgan darbinieki atzīstas krāpniecībā

Trīs bijušie amerikāņu bankas JPMorgan Chase & Co darbinieki atzinušies, ka piedalījušies nelikumīgā shēmā, izkrāpjot valsts naudu ar viltus nodokļu deklarāciju palīdzību.

Visas trīs personas strādājušas bankas filiālē Ņujorkā, kur no 2006. līdz 2007.gadam organizējušas divas shēmas, ar mērķi no valsts izkrāpt nodokļu maksātāju naudu.

Izliekoties par puertorikāņu tautības klientiem, toreizējiem bankas darbiniekiem izdevies izkrāpt 4,8 miljonus dolāru (2,73 miljonus latu).

Pēc Amerikas Savienoto Valstu (ASV) varas iestāžu sacītā, apsūdzības šajā lietā jau izvirzītas un vainīgajām personām draud līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.

JPMorgan pārstāvis atteicies komentēt tiesas procesu, raksta Reuters.

Jāatzīmē, ka JPMorgan Chase & Co aktīvu vērtība sasniedz 2,29 triljonus dolāru (1,30 triljonus latu), padarot to par lielāko ASV banku.

Kā ziņots, banka pašreiz cīnās ar iedragātu reputāciju, tā kā kļuvis zināms, ka tās tirdzniecības zaudējumi var sasniegt 9 miljardus dolāru (5,04 miljardus latu).

Šī gada maijā banka negaidīti paziņoja par 2 miljardiem dolāru (1,08 miljardiem latu) lieliem tirdzniecības zaudējumiem. Taču tagad kļuvis zināms, ka šī summa varētu izrādīties daudz lielāka nekā gaidīts.

Eksperti norāda, ka, piepildoties vissliktākajam scenārijam, banka zaudēs 9 miljardus, tomēr zaudējumi varētu būt arī mazāki – aptuveni 6 miljardi dolāru (3,36 miljardi latu).

Avots: BNN


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv