Bez naudas palikusī Grieķija izpārdos ministriju ēkas

Treideri | 12. marts 2013 14:20
Bez naudas palikusī Grieķija izpārdos ministriju ēkas

Parādu krīzes nomocītās Grieķijas valdība nolēmusi pārdot 28 valstij piederošus īpašumus, ieskaitot ieņēmumu dienesta, ministriju un galvenā policijas iecirkņa ēkas Atēnās.

Pēc īpašumu pārdošanas Grieķijas valsts iestādes telpas ēkās turpinās īrēt, vēsta AP. Grieķija norāda, ka šādā ceļā nākamo 20 līdz 25 gadu laikā ik gadu izdosies ietaupīt aptuveni 30 miljonus eiro. Starp pārdodamajiem īpašumiem ir Grieķijas tieslietu, izglītības un kultūras ministriju ēkas un 12 Grieķijas ieņēmumu dienestam piederošas ēkas. Iespējamajiem investoriem savi piedāvājumi jāiesniedz līdz 19. aprīlim.

Patlaban Grieķijā ieradušies Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), eirozonas un Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārstāvji, lai pētītu Atēnu paveikto reformu iedzīvināšanā, kas nepieciešamas, lai valsts saņemtu tālāku starptautisko palīdzību.

Starptautiskās palīdzības ietvaros Grieķijai jāveic apjomīga privatizācija un valsts sektora darbavietu samazināšana. Izskanējusi informācija, ka Atēnām ierēdņu skaits līdz 2015. gadam būs jāsamazina par 150 tūkstošiem cilvēku.

Tikmēr pirmdien publiskotie statistikas dati liecina, ka Grieķijas ekonomika aizvadītā gada pēdējā ceturksnī samazinājusies lēnākos tempos nekā iepriekš tika prognozēts. Grieķijas statistikas birojs Elstat aplēsis, ka valsts ekonomika laika posmā no 2012. gada oktobra līdz decembrim samazinājusies par 5,7%, kas ir nedaudz mazāk, nekā iepriekš prognozētie 6%.

Recesija Grieķijas ekonomikā turpinās jau piekto gadu. Tiek prognozēts, ka situācija valstī sāks uzlaboties šā gada otrajā pusē.

Db.lv jau vēstīja, ka marta sākumā ASV finanšu ieguldījumu gigants Russell Investments pārkvalificējis parādu krīzes nomocīto Grieķiju no «attīstītas» valsts uz «attīstības valsti»;, norādot ka pieauguši riski, ar kuriem saskaras Atēnas.

Avots: Db.lv

 

 

 

 


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv