Bet kāds jau gatavojas Eirozonas sabrukšanai

Treideri.lv | 28. aprīlis 2017 17:04
Bet kāds jau gatavojas Eirozonas sabrukšanai

Francijas aktīvu pārvaldītāju kompānija piedāvā saviem klientiem Eirozonas sabrukšanas risku hedžēšanas iespēju, liekot likmi uz Eiropas eksportētājiem, kas orientēti uz valstīm ārpus šī reģiona.

Financiere de la Cite palaistais Francijas Brexit fonds nosliecas par labu tādām kompānijām, kā Smith Group Plc, Diageo Plc un BAE Systems Plc., kuras gūst labumu no mārciņas krituma pēc referenduma. Kopš darbības uzsākšanas pagājušā gada decembrī fonds ar kopējo apjomu 47 miljoni eiro investējis Šveices un skandināvu kompānijās.

Ja realizēsies nelabvēlīgākais scenārijs un Eirozona izjuks, Financiere de la Cite uzskata, ka ieguvēji būs kompānijas kas neietilpst Lielbritānijas, Šveices un skandināvu valūtu blokā. FDC Brexit fonds kopš rašanās brīža pieaudzis par 5%, tikmēr Stoxx Europe 600 un FTSE 100 šajā laika periodā ieguvuši attiecīgi 7.1% un 1.5%.

Fonds ļauj Eiropas investoriem samazināt savu atkarību no ES kompānijām laikā, kad Eirozonas vienotību apdraud pieaugošās populistiskās kustības. Mazāk kā pēc diviem gadiem Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību, savukārt Francijas prezidenta kandidāte Marina Lepēna iestājas par atteikšanos no eiro, kaut gan pēdējā laikā viņa savu pozīciju nedaudz mīkstinājusi.

Pieaugošā eiroskeptiķu skaita, “Frexit” draudu un populisma izplatīšanās apstākļos Brexit fonds izskatās pievilcīgāks nekā jebkurš cits Eiropas fonds, ja tas tika īpaši radīts šī riska segšanai”,

– uzsver Aleksis Čarveriats no Financiere de la Cite.

FDC Brexit pieder daļas 40 kompānijās, pie tam kopējās investīcijās Lielbritānija veido 52%, savukārt Šveice – 27%. Lai izolētu sevi no potenciālā Eiropas Savienības sabrukuma, fonds liek likmi uz kompānijām, kuras kā minimums 80% peļņas gūst ārpus Eiropas reģiona un neinvestē finanšu pakalpojumu sektorā.

Financiere de la Cite pārliecināti, ka Francijas institucionālie investori ir pakļauti Eiropas riskam. Viņi lieliski apzinās riskus, kas saistīti ar paaugstinātu biznesa koncentrāciju. 2005. gadā dibinātās kompānijas pārvaldījumā ir aktīvi par kopējo summu 2 miljardiem eiro.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv