Bēšā grāmata liecina par mērenu izaugsmi ASV

Treideri.lv | 14. janvāris 2016 15:46
Bēšā grāmata liecina par mērenu izaugsmi ASV

Nav brīnums, ka pēdējā Bēšā grāmata liecina, ka ASV ekonomika laikā no novembra beigām līdz janvāra sākumam augusi mērenā tempā. Vairumā apgabalu tiek ziņots par ekonomiskās aktivitātes pieaugumu, savukārt Ņujorkā un Kanzassitijā fiksēta stagnācija.

Puse no apgabaliem uzrāda pozitīvu ekonomiskās izaugsmes prognozi. Atskaitē norādīts, ka darba tirgus un patērētāju izdevumi turpina uzlaboties, kas palīdzējis kompensēt dolāra kāpuma un zemo naftas cenu saglabāšanās efektu. Kā jau tika prognozēts, atskaite atklāja, ka vairums ražošanas sektoru dolāra kāpuma dēļ saskārušies ar problēmām.

Kopumā atskaite parādīja, ka ASV ekonomika sniedz jauktus signālus un nākotne ir diezgan miglaina gan ekonomiskajai izaugsmei, gan inflācijai. Patiesībā spēcīgā dolāra, ģeopolitisko risku, zemo naftas cenu un fondu indeksu krituma visā pasaulē salikums sācis graut investoru ticību ASV ekonomikas spējai sasniegt FRS plānoto FRS inflācijas līmeni.

Likmes paaugstināšana martā šobrīd ir praktiski noņemta no dienas kārtības, savukārt investoru uzmanība koncentrēta uz jūnija sanāksmi. Ja Dženetai Jellenai izdosies divas reizes šī gada laikā paaugstināt likmi, tas jau būs brīnums. Uz doto brīdi ASV dolārs svārstās, dolāra indekss atrodas uz 98.90 atzīmes, taču joprojām turas sava augošā trenda diapazonā.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv