Bernanke: bezdarbs draud ASV ar nopietnām ilgtermiņa sekām

Treideri | 1. decembris 2010 18:44

BezdarbsBezdarbs ASV nevis vienkārši saglabājas augstā līmenī, tas strukturāli pasliktinās, un tam var  līdzi sekot nopietnas ekonomiskas un sociālas sekas, brīdināja ASV FRS priekšsēdētājs Bens Bernanke, uzstājoties Ohaio štata Universitātē biznesmeņu priekšā, ziņo Reuters.

Pēc tā datiem, vairāk kā 40% amerikāņu bezdarbnieku paliek bez darba vairāk kā pusgadu, līdz ar to tas noved pie kvalifikācijas un konkurētspējas darba tirgū zaudēšanas. No 8,5 miljoniem darba vietu, kuras amerikāņu ekonomika zaudēja krīzes gaitā, tika atjaunotas ne vairāk par miljonu. Pie kam, lai nodarbinātu pirmo reizi tirgū izejošu darbaspēku, nepieciešams ekonomikas kāpums ne mazāk par 2-2,5% gadā. «Mēs atrodamies nopietnu sociālu un ekonomisku seku priekšā. Tāpēc jaunu darba vietu izveide un bezdarba līmeņa pazemināšana ir primāras nozīmes uzdevums», — uzsver FRS priekšsēdētājs.

Bez tā visa, Bernanke uzsvēra, ka augstais bezdarba līmenis noved pie patērētāju izdevumu samazināšanās, jo pilsoņi nav pārliecināti par nākotnes ienākumiem.

Pagājušajā nedēļā Amerikas Federālās Rezerves paziņoja, ka sagaida bezdarba līmeni valstī šajā gadā  9,5-9,7% līmenī agrāk prognozētā 9,2-9,5% līmeņa vietā, bet 2011.gadā. — 8,9-9,1% līmenī, pa to laiku, kad iepriekšējā regulatora prognoze, kura tika publicēta jūnijā, paredzēja bezdarbu valstī nākamajā gadā  8,3-8,7% līmenī.

Oktobrī bezdarbs ASV saglabājās 9,6% līmenī trešo mēnesi pēc kārtas, kamēr darba vietu skaits ne lauksaimniecības ekonomikas nozarēs palielinājās par 151 000.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv