Barclays Plc – grimstošais dolārs jaunattīstības valstīm nepalīdzēs

Treideri.lv | 8. jūnijs 2020 17:36
Barclays Plc – grimstošais dolārs jaunattīstības valstīm nepalīdzēs

Pēc “Barclays Plc” stratēģu domām, neskatoties uz pasaules ekonomikas atjaunošanos un ASV dolāra vērtības samazināšanos, maz ticams, ka attīstības valstu valūtas kaut ko iegūs.

Šobrīd veidojošos ekonomiku emitētās valūtas un valdību obligācijas šķiet pārāk dārgas, ņemot vērā problēmas, ar kurām tās sastopas, apkarojot vīrusa uzliesmojumu, 7. jūnija pētnieciskajā ziņojumā raksta bankas analītiķi, tostarp Nikolaos Sguropoulos.

“EM FX vidēja termiņa trajektorija joprojām ir vērsta uz leju, savukārt ienesīguma līknes slīpuma pieaugums, iespējams, pastiprināsies”, – ziņo stratēģi, atsaucoties uz prognozētu īstermiņa un ilgtermiņa valsts obligāciju ienesīguma spredu. “Ilgtermiņa budžeta stabilitāte dažām valstīm joprojām būs izaicinājums, pat ar optimistiskiem attīstības scenārijiem pēc Covid-19”.

MSCI Emerging Markets valūtas indekss pagājušajā nedēļā uzrādīja spēcīgāko nedēļas pieaugumu kopš 2016. gada. Ekonomisko datu uzlabošanās, kā arī valdības un centrālo banku veiktie pasākumi ekonomikas stimulēšanai palīdz atjaunot investoru uzticību.

Bloomberg Dollar Spot Index pirmdien Āzijas sesijas sākumā uzrādīja astoto dienas kritumu. Dolārs zaudē vērtību, neskatoties uz spēcīgo ASV nodarbinātības ziņojumu piektdien. Dati vēl vairāk mazina pieprasījumu pēc drošā patvēruma aktīviem.

Barclays stratēģi norāda, ka 10-gadīgās valsts obligācijas Čīlē, Korejā, Indijā un Dienvidāfrikā riska aktīvu pieauguma rezultātā šķiet “dārgas”, salīdzinot ar viņu modeļu aprēķiniem.

“Neskatoties uz joprojām plašajiem bezriska obligāciju sprediem, vietējās EM obligācijas nav lētas, ņemot vērā vietējos un globālos pamatprincipus”, – saka stratēģi. “EM budžeta deficīts un maksājumu bilances deficīts pasliktināsies, sasniedzot lielāko primāro deficītu 30 gadu laikā”.

Primārajā budžeta deficītā nav iekļautas parāda apkalpošanas izmaksas, un tas ir galvenais budžeta tendenču rādītājs.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv