Barclays: dolārs pret eiro vēl ir spējīgs atjaunot maksimumus

Treideri.lv | 20. decembris 2018 11:34
Barclays: dolārs pret eiro vēl ir spējīgs atjaunot maksimumus

Piesardzīgāka FRS pozīcija nenozīmē, ka amerikāņu valūta jānoraksta.

Vakar ASV Federālā Rezervju Sistēma (FRS), kā jau tika prognozēts, paaugstināja procentu likmi par 0.25% līdz 2.25-2.50%, turklāt prognoze attiecībā uz paaugstinājumu skaitu 2019. gadā no trim pazemināta līdz diviem.

Kompānijas turpina radīt darba vietas, bet patērētāji tērēt naudu, teikts FRS ziņojumā. Iepriekš FRS prognozēja tirgus Volatilitātes pieaugumu un jūtamu ASV akciju tirgus kritumu: par to šoreiz ziņojumā nekas netika minēts.

Frāze par “turpmāku pakāpenisku likmju paaugstināšanu” koriģēta uz “kādu turpmāku pakāpenisku likmju paaugstinājumu”. Taču Barclays analītiķi uzskata, ka tas nebūt nenozīmē, ka dolāra maksimumi jau ir aiz muguras un gaidāma drīza virziena maiņa. Piesardzīgākas procentu likmju paaugstināšanas perspektīvas tirgus jau ir iecenojis. Tajā pašā laikā faktori, kas liek FRS izrādīt piesardzību, nepaliks nepamanīti arī no citu centrālo banku puses, tajā skaitā ECB.

Barclays stratēģi norāda, ka inflācijas rādītāji Eirozonā joprojām ir vāji, un, kamēr FRS likmi var paaugstināt divreiz, ECB no savu likmju normalizācijas joprojām ir tikpat tālu. Ņemot vērā iespējamās sekas, ko var izraisīt ASV ekonomikas atdzišana, impulsa vājināšanās Ķīnā, joprojām neatrisinātie tirdzniecības kari šo divu valstu starpā, kā arī analoģisku karu iespēja ASV un Eiropas starpā, eiro perspektīvas par pozitīvām nosaukt nevar.

Tāpat Barclays atgādina par sarežģīto politisko situāciju virknē Eirozonas valstu, tajā skaitā Itālijā, un uzskata, ka šādos apstākļos eiro kurss pret dolāru nākošgad saglabāsies tuvu 1.12, turklāt EURUSD pilnībā var atjaunot vairāku mēnešu minimumus.

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv