Banku analītiķi iesaka pirkt dolāru, izmantojot šī brīža vājumu

Treideri.lv | 4. jūnijs 2019 10:02
Banku analītiķi iesaka pirkt dolāru, izmantojot šī brīža vājumu

Pat ja FRS 2019. gadā tiešām pazeminās procentu likmes par 50 bāzes punktiem, pārējās centrālās bankas tai sekos.

Eiro kurss pret ASV dolāru pirmdien atjaunoja 27. maija maksimumus un otrdienas rītā jau pārsniedzis 14. maija maksimumus, uz raksta tapšanas brīdi tirgojoties uz 1.1270 atzīmes. ASV valūta zaudē vērtību pret vairumu galveno konkurentu. Investori ieceno augstāku FRS likmju pazemināšanas iespēju līdz 2019. gada beigām uzreiz par 0.5%.

Tādas bankas, kā Barclays, JP Morgan, kā arī NatWest Markets, kura ir The Royal Bank of Scotland Group investīciju nodaļa, jau paziņojušas, ka prognozē ASV centrālās bankas monetārās politikas vājināšanu, ņemot vērā tirdzniecības spriedzes eskalāciju, kas negatīvi ietekmē ekonomisko izaugsmi. Turklāt JP Morgan prognozē vienu federālo fondu likmes pazeminājumu par 0.25% septembrī, bet pēc tam vēl vienu decembrī.

Amerikāņu sesijas gaitā publicētais ražotāju aktivitātes indekss ISM dolāra stāvokli vēl pasliktinājis. Rādītājs maijā sasniedzis 52.1 punktu, kas ir par 0.9 punktiem zem prognozes un 0.7 punktiem zem aprīļa rādītāja. ISM indekss Amerikas ražošanas sektorā krities līdz savam minimālajam rādītājam kopš 2016. gada, kas kļuva par signālu tirgus dalībniekiem, ka viņu bažas nav bez pamata.

ASV 10-gadīgo obligāciju ienesīgums, atspoguļojot augsto pieprasījumu pēc drošiem aktīviem, noslīdējis zem 2.11% un sasniedzis 2017. gada septembra minimumus – 2.07%.

Dolāra pievilcība mazināsies vien īslaicīgi, apgalvo bankas Jefferies valūtu nodaļas vadītājs Breds Behtels. Pat ja FRS samazinās procentu likmes, citas centrālās bankas darīs to pašu, uzskata eksperts. Tāpēc pats par sevi procentu likmju samazinājuma fakts ASV nebūt nenozīmē amerikāņu valūtas vājumu. Īslaicīga reakcija, protams, būs negatīva, taču vidēja termiņa perspektīvā dolāra horizonts nebūt nešķiet drūms, uzskata bankā.

Behtels iesaka izmantot esošo spiedienu uz ASV valūtu tās iegādei daudz izdevīgākos līmeņos. Ja nu tomēr ir nepieciešamība pēc dolāra īsajām pozīcijām, tad pārdot to vajadzētu tikai pret vienu valūtu – Japānas jenu.

JP Morgan bankā, prognozējot likmju samazināšanu, valda šāds pats viedoklis, uzsverot, ka monetārās politikas vājināšana nebūt nenozīmē, ka dolāra kursa kāpums beigsies.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv