Bankas nelabprāt sadarbojas ar kriptovalūtu kompānijām

Treideri.lv | 4. marts 2019 20:46
Bankas nelabprāt sadarbojas ar kriptovalūtu kompānijām

Kriptovalūtu segmentā strādājošās kompānijas, atverot kontu bankā, saskaras ar sarežģījumiem.

Ziņu aģentūra Bloomberg ziņo, ka bankas nav sajūsmā par klientiem, kas darbojas kriptovalūtu un blokķēžu tehnoloģiju segmentā. Tas pārsvarā saistīts ar lielo skaitu problēmu atbilstošo normatīvo prasību nodrošināšanā.

Ar digitālajām valūtām saistīto biznesu apkalpošanā nav nekā nelikumīga, vienkārši bankas nevēlas tērēt laiku un pūles problemātiskajiem KYC (zini savu klientu) procesiem un rūpīgajām pārbaudēm, ko pieprasa regulators.

Starp citu, šāds inertums pirmām kārtām raksturīgs lielajām bankām. Mazās finanšu iestādes labprāt nāk pretī jaunajiem klientiem cerībā ieņemt šo pagaidām pustukšo tirgus nišu. Piemēram, Silvergate Bank Sandjego 2018. gada novembrī paziņoja, ka kripto biznesa īpatsvars kopējā depozītu apjomā sasniedz 40 miljardus dolāru.

Pēc kriptovalūtu procesinga kompānijas BitPay komercdirektora Sonija Saina teiktā, savus pakalpojumus bijušā ASV Vērtspapīru un tirgu komitejas priekšsēdētāja konsultējamai kompānijai atteikušas daudzas bankas.

Tāpat Bloomberg kā piemēru min investīciju un tirdzniecības kompāniju NKB Group, kas darbojas blokķēžu tehnoloģiju sfērā. Arī tai ar grūtībām izdevies sakārtot attiecībās ar bankām. NKB vadītājs Bens Seblijs norādījis:

Pamata līmeņa apkalpošanas atteikums ir neprāts, kas ierobežo nozares attīstību un liek kompānijām izrādīt izdomu problēmas risināšanā. Bankas ir pārāk aizrāvušās ar nodrošināšanos”.

Pat Malta, kas sevi pozicionē kā jurisdikcija ar maigu un saprotamu kriptovalūtu nozares regulējumu, arī nespēj rast risinājumu problēmai ar banku ietiepīgu nevēlēšanos sadarboties ar šīs nozares kompānijām.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv