Bank of America pazeminājusi amerikāņu akciju tirgus prognozes

Treideri.lv | 3. marts 2020 19:48
Bank of America pazeminājusi amerikāņu akciju tirgus prognozes

Banka pazemina tirgus prognozes, norādot, ka koronavīruss “nopietni ietekmē” fundamentālos rādītājus.

Par cik koronavīrusa uzliesmojums turpina radīt spiedienu uz akciju tirgu, Bank of America pirmdien pazeminājusi savu tirgus prognozi gadam un paziņojusi, ka amerikāņu kompāniju peļņas pieaugums būs par 5% zemāks par iepriekšējām prognozēm.

“Koronavīrusa uzliesmojums šobrīd būtiski ietekmē fundamentālos rādītājus”, paziņojumā klientiem raksta kompānijas stratēģi ar Savitu Subramanjanu priekšgalā.

Firma tagad gaida, ka S&P 500 pabeigs gadu uz 3100 atzīmes, kas ir par 5% augstāk, nekā indekss atrodas pašlaik. Iepriekšējā bankas prognoze paredzēja 3300 līmeni.

Zemāks mērķis atspoguļo virkni faktoru, tajā skaitā peļņas uz akciju samazinājumu 2020. gadā. Šobrīd peļņa uz akciju 2020, gadā ir 169 dolāri, kas ir par 5% mazāk par iepriekšējo vērtējumu – 177 USD, tam par iemeslu ir “uzņēmējdarbības aktivitātes zudums un traucējumi kompāniju darbībā”.

Makroekonomiskie faktori, kas var ietekmēt peļņu, ietver naftas cenu samazinājumu, kā arī dolāra nostiprināšanos. Bank of America arī uzskata, ka pasaules IKP pieaugs par 2.8%, kas, kā norāda kompānija, ir “pirmais vērtējums zem 3% pēc finanšu krīzes”.

Galvenie fondu indeksi uzrādījuši vājāko nedēļu pēc finanšu krīzes, jo koronavīrusa gadījumu skaits visā pasaulē pieaug. Daudzi uzņēmumi, tostarp Apple, Nike un United Airlines, jau brīdinājuši, ka nevar panākt iepriekš prognozētos rādītājus, jo vīrusa uzliesmojums izraisījis traucējumus piegāžu ķēdēs.

Tomēr peļņa 169 dolāru apmērā par akciju, ko prognozē Bank of America, joprojām ir 4% gada izteiksmē, kas ir augstāka par dažu kompāniju vērtējumu, ieskaitot Goldman Sachs, kura uzskata, ka šogad peļņas pieauguma nebūs.

Bank of America norāda, ka tā neprognozē negatīvu tendenci tirgos, piebilstot, ka 53% no tās “negatīva tirgus indikatoriem” šobrīd ir noliedzoši, salīdzinot ar 63% janvārī, kā arī paziņojusi, ka uz volatilitātes fona investoriem “jāizvairās no paniskām izpārdošanām”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv