Bank of America Merrill Lynch: eiro pārdevējiem vēl nāksies to nožēlot

Treideri.lv | 2. augusts 2019 17:57
Bank of America Merrill Lynch: eiro pārdevējiem vēl nāksies to nožēlot

Eiropas vienotā valūta ir stipri nenovērtēta, un līdz gada beigām tās kurss pret ASV dolāru būs daudz augstāks nekā šobrīd.

Šonedēļ EURUSD atjaunoja vairāku mēnešu minimumus, taču Bank of America Merrill Lynch (BofAML) uzskata, ka, kaut arī tirgus dalībnieku uzvedība un noskaņojums ir pilnībā saprotami, pārdevējiem jābūt piesardzīgiem.

Bankā neredz iemeslus stabila negatīva spiediena attīstībai, vēl jo vairāk – analītiķi tic, ka pāris gadu noslēgs ap 1.17 līmeni.

BofAML savu pozīciju skaidro ar to, ka eiro ir ļoti nenovērtēts un šāda tirgus kursa un tā godīgās vērtības atšķirība nespēs saglabāties ilgāku laiku. Bankā vērš uzmanību uz to, ka viņu vērtības aprēķina modelis signalizē, ka EURUSD jātirgojas 1.20 — 1.25 diapazonā.

Analītiķi atzīst, ka šajā posmā izveidojusies situācija nenāk par labu eiro: Eirozonas statistika šķiet daudz vājāka nekā ASV, savukārt FRS pēdējā sanāksmē nesniedza atbalstu prognozēm par likmju pazemināšanu.

Vēl viens risks eiro valūtai ir Brexit: investoru domas aizņemtas ar jautājumiem par to, cik lielā mērā Lielbritānija cietīs no izstāšanās no ES bez vienošanās, taču šāds scenārijs būs sāpīgs arī Eirozonas ekonomikai.

Tajā pašā laikā BofAML atgādina, ka ECB iespējas attiecībā uz politikas mīkstināšanu ir daudz ierobežotākas nekā FRS. Tāpat bankā uzskata, ka dolāra pieaugums kaitina Trampa administrāciju, un lieta var beigties ar valūtu intervenci, kaut gan šādu iespēju Baltais Nams noliedz.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv